Lokomotiva svladala Farmaceute i zasjela na vrh ljestvice!

tomo_ivkovic

Nogometaši Lokomotive imali su jedinstvenu priliku da pobjedom protiv Slaven Belupo nakon tri kola sami zasjednu na vrh ljestvice HNL-a.

Minimalnom pobjedom 1-0 u Kranjčevićevoj to su i napravili, te im u leđa sada gledaju Hajduk, Dinamo, Rijeka.

Gol vrijedan prvog mjesta zabio je Leonard Mesarić u 86. minuti. U šesnaesterac je loptu nabacio Pajač, a Mesarić je glavom pogodio u suprotni kut Rodića za 1-0.

Inače, ‘lokosi’ su i prije gola bili bolja momčad na terenu. U prvom dijelu imali su dvije velike prilike, ali je dva puta odlično reagirao golman ‘farmaceuta’ Rodić.

U 10. minuti paradom je odbio u korner udarac Šituma, a u 38. minuti odlično je reagirao u situaciji jedan na jedan protiv Pjace.

U drugom poluvremenu odličnu priliku za vodstvo gostiju imao je Melnjak, ali je njegov udarac s 10-ak metara sjajno obranio Picak.

Kazna za Slaven Belupo došla je u samoj završnici utakmice kada je pogodio Mesarić.

Nakon kompletiranog trećeg kola Lokomotiva ima stopostotni učinak od devet bodova i sama je na vrhu HNL-a. Slaven Belupo je na osmom mjestu s jednim bodom. (24sata)