Mladost cilja na oba trofeja: Tri puta dobiti Nadu više nije sreća, nego rezultat dugog i napornog rada!

ML-N Kup, Foto B Rožman

Ragbijaši Mladosti i u trećem međusobnom susretu ove jeseni uspjeli su savladati splitsku momčad. Igrači Ivana Šute nadigrali su goste iz Splita i sasvim se zasluženo plasirali u finale Kupa Hrvatske.

Izbacivši iz utrke najvećeg rivala igrači Mladosti s realno visokim ambicijama čekaju pobjednika iz susreta drugog polufinalnog para Makarska rivijera – Sinj.
Za razliku od dva prethodna neizvjesna susreta ovaj put Mladost je kontrolirala igru i rezultat tijekom cijele utakmice.

Prohladno vrijeme i težak, natopljen teren kao da je išao na ruku domaće momčadi. Rani zgoditak Brečića u otvaranju susreta, već u drugoj minuti bio je velik poticaj i dodatan motiv igračima Mladosti da nastave u pobjedničkom ritmu. Nakon dvadesetak minuta silne borbe na blatnjavom Krtičnjaku, ponovno Brečić, uspješno zgoditkom završava akciju domaće momčadi, prometnuvši se u junaka ovog polufinalnog dvoboja.

Jurišić uspješan iz pretvaranja za vodstvo Mladosti u 23. minuti 12:0. Unatoč velikoj želji i pokušajima splitske momčadi da smanji rezultat Mladost vješto čuva stečenu prednost do kraja prvog poluvremena.

Ml-N D. Brečić, Foto B Rožman

U nastavku susreta, pored želje da koliko-toliko pomogne svojoj momčadi izlazi ozlijeđeni Lerotić a ulazi mladi Marijančević za splitsku momčad. Mladost vrlo disciplinirano drži igru pod kontrolom, koristi pogreške splitske momčadi te preko Jurišića iz kaznenih udaraca u 49. i 64. minuti povećava prednost na 18:0. Nada konačno uspijeva zgoditkom Rossa smanjiti na 18:5 u 75. minuti susreta. Pobjedu domaće momčadi na oduševljenje promrzle publike potvrđuje zgoditkom Vlašić u 79. minuti, a Nik Jurišić iz pretvaranja, rutinirano kapetanski stavlja točku na i, za konačnih 25:5 i veliko slavlje zagrebačke momčadi.

Splitskoj momčadi ostaje gorak okus poraza te nada da će na proljeće svi igrači biti zdravi i na okupu, jer još uvijek ima priliku braniti još dva vrijedna trofeja. U igri su naslov Prvaka Hrvatske u Ragbiju 15 i Ragbiju 7.

Mladost je svojim pobjedama nad splitskom momčadi unijela živost i neizvjesnost na hrvatskoj ragbijaškoj sceni te već sada možemo najaviti uzbudljivo i zanimljivo ragbijaško proljeće, kad nas očekuju natjecanja u regionalnoj RRC ligi, finala Prvenstva i Kupa Hrvatske, Prvenstvo u ragbiju 7 te proljetni ciklus utakmica reprezentacije u okviru Europskog prvenstva.

“Izvrsno smo ušli u utakmicu i ostvarili rani skor te smo prije svega bili disciplinirani. Malo smo prilagodili strukturu igre da ne kreće sve od mene, već i od drugih pozicija, skup je odigrao onako kako se to od njih i očekuje, a posebne pohvale idu i Janu Vlašiću i Denisu Brečiću koji su oboje odigrali vrhunski, “ poručio je Nik Jurišić.

Mladost već godinama očekuje svoj prvi naslov prvaka Hrvatske, dok je 2015., osvajanjem Kupa, došla do prvog trofeja nakon davne 1967. godine.

“Prekinuli smo taj jedan niz dugogodišnje dominacije Nade, ali ništa nije gotovo, moramo se okrenuti proljeću i nastaviti s dobrim radom kako nakon svega na kraju ne bismo izgubili pokal. Živimo za to da osvojimo barem jedan naslov, ali bez lažnih planova; cilj su nam oba trofeja,” rekao je Nik te dodao: “Tri puta pobijediti Nadu i zabiti im 80 poena u tri utakmice nije mala stvar, to više nije sreća, već rezultat dugog i napornog rada. Veselim se proljeću te se nadam da će nam se konačno ostvariti san da dođu trofeji i da krenemo dalje graditi ovu lijepu ragbi priču“.

Završnica sezone na rasporedu je u travnju! (Foto: B Rožman)

HARK Mladost Zagreb: M. Slaviček,Brečić 10,Biškić, Buljanović, Sekulić, Dumančić, Galić, Buljac, K. Slaviček, Jurišić 10, Vlašić 5, Ivanković, Oxenham, D. Galić, Perišić, Stipić, Crnobrnja,Balić, Bunić, Šuta.

RK Nada Split: Miljak, Čulić, Ondini, Perić, Jelavić, Čorić, Kodžić, Popović, Antić, Lerotić, Vlajčević, Rudić, Plazibat, Komar, Rosso 5, Perlain, Boko, Bibić, Marijančević, Žunić, Markić, Abramušić,Vuletić.