U 20. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Igokeu sa 89:79. Zagrepčani su igrali bez Luke Babića. Dugo su se mučili i Igokea je poslije velikog odmora vodila 44:37, no u drugom dijelu treće četvrtine momčad Veljka Mršića preuzela je vodstvo, koje do kraja utakmice više nije ispustila.
Ra’Shad James za pobjednike je upisao 19 poena i četiri skoka, Marko Arapović ubilježio je 16 poena i sedam skokova, Miro Bilan 15 poena i četiri skoka, Filip Krušlin 13 poena i četiri skoka, Karlo Žganec 11 poena i sedam skokova, a Ryan Boatright utakmicu je završio s 10 poena, sedam asistencija i četiri skoka.
“Vidjeli smo različitu Cedevitu u dva poluvremena. U prvom smo igrali bez energije i bez onakve obrane kakva je trebala biti. Vrlo lako zaboravljamo što se dogodilo prije samo sedam dana. Imamo kratkotrajnu memoriju i pamtimo samo zadnju utakmicu. To ne ide u sportu. Kako mi možemo iznenaditi neke velike momčadi, tako i nas mogu iznenaditi momčadi koje su u startu, hajmo reći, slabije od nas,” istaknuo je trener Veljko Mršić i dodao:
“Međutim, dečkima nije lako igrati u ovom ritmu. Većinom igramo protiv momčadi koje se za nas spremaju sedam dana, a mi prije toga odigramo jednu ili dvije utakmice. Sada nas čeka Valencija, a nama će četvorica igrača prije toga morati utakmicu hrvatskog prvenstva i čak i kad igramo Eurokup opet smo u hendikepu u odnosu na protivnika. Što se tiče Arapovića, on se diže. Puno pričamo. Na početku sezone on si je postavio neke ciljeve koji se u startu nisu ostvarili kako je on to želio i onda je došlo do krize, prije svega do psihičke. Kroz to se može izaći samo radom da se čvrsto spusti na zemlju. To je zorno pokazao u zadnje dvije utakmice, u kojima nam je puno pomogao i očekujem da do kraja sezone nastavi ovako i da bude još bolji.”
Marko Arapović se ‘probudio': “Igrali smo protiv fizički jakog protivnika i u prvom poluvremenu smo odigrali slabije nego što smo trebali, prije svega obrambeno. Primili smo 44 poena u prvom poluvremenu, ali u drugom smo pojačali tempo, prvenstveno u obrani. Primili smo manje koševa i na kraju smo uspjeli pobijediti. Što se tiče mene, puno pričam s trenerom, pogotovo o skoku u napadu. To mi je najlakši poen koji mogu dobiti. Moram se nekako izvući iz lošeg dijela sezone i slabijih partija. Trebam nastaviti ovako. Puno radimo, dobro treniramo i mislim da će biti bolje.”
Cibona i Zadar svoje utakmice regionalne ABA lige igraju u nedjelju, Vukovi kod FMP-a, dok na Višnjik dolazi Krka.
ABA liga:
1 CZV 19 0 38 363
2 PAR 15 5 35 124
3 CED 14 6 34 176
4 BUD 14 6 34 105
5 CIB 11 8 30 29
6 IGO 9 11 29 -67
7 UOL 9 10 28 -19
8 MOR 7 12 26 11
9 MEG 6 14 26 -59
10 FMP 7 12 26 -73
11 KAR 7 12 26 -75
12 MZT 6 14 26 -125
13 KRK 6 13 25 -169
14 ZAD 6 13 25 -221