Nada uvjerljiva protiv Zagreba na Starom placu

Nada Zagreb Foto P Lerotić

U četvrtom kolu PH u ragbiju splitski ragbijaši svladali su momčad Zagreba na igralištu pod Marjanom. Izuzetno kvalitetno i efikasno splitska momčad odigrala je tijekom prvog poluvremena. U tom periodu Nada je stekla veliku prednost postigavši četiri zgoditka. Uz dinamičnu i efikasnu igru u napadu Nada je odigrala bez greške u obrani. Od samog početka utakmice vrlo discipliniranom i odgovornom igrom stvarala je pritisak na glavne pokretačke poluge suparnika.

Pravovremenim zatvaranjem Newtona, Concija te Peni Ratu Madanawe otupili su kreativni dio gostujuće momčadi. Igrači Zagreba unatoč primjerenom trudu te tehnički i taktički korektno odrađenom poslu poluvrijeme su završili bez postignutog poena. Goste je načeo u 14. minuti Bibić a D. Plazibat pretvorio za 7:0. Pet minuta kasnije zgoditak postiže D. Plazibat za 12:0. Desetak minuta kasnije zgoditak za Nadu postiže Popović, D. Plazibat ponovno uspješno pretvara za 19:0. Odlično prvo poluvrijeme splitskih ragbijaša zaključuje D. Plazibat svojim drugim zgoditkom na utakmici te još jednim uspješnim pretvaranjem. Poluvrijeme Nada – Zagreb 26:0.

Nada ulazi opuštenije u nastavak susreta. Prvi dio drugog poluvremena prolazi bez promjene rezultata. Konačno sav trud gostujuće momčadi dolazi na naplatu u 62. minuti susreta. Uspješnu akciju gostiju zgoditkom završava mladi reprezentativac Šimun Krmek. Newton uspješno pretvara za 26:7. U posljednjoj minuti susreta gosti su još jednom uspješni. Rešković postiže zgoditak za konačnih 26:12.

Ovom pobjedom Nada je učvrstila čelnu poziciju na prvenstvenoj tablici te puna samopouzdanja iščekuje nastavak natjecanja.

(Foto: P. Lerotić)