Nakon subotnjeg kišnog potopa Robredo izborio priliku za obranu naslova u Umagu, Čilić propustio veliku priliku u prvom setu

Marin Čilić, ATP Umag

Marin Čilić, ATP UmagSubotnje obilne kišne padaline odgodile su polufinalne dvoboje na ATP Croatia openu u Umagu  na nedjelju, međutim, nije to posebno odgovaralo Marinu Čiliću, koji nije uspio izboriti svoje mjesto u večerašnjoj završnici.

Bolji je od Čilića, pobjednika iz 2012. godine, bio lanjski osvajač ovog turnira, Španjolac Tommy Robredo, u dva seta sa 7:6(10) i 6:3.

U prvom setu Čilić je prvi stigao do breaka, poveo 5:3, ali nije iskoristio dvije set lopte na svom servisu. Robredo je stigao do izjednačenja, izborio je i tie-break, au 13. igri, nakon velike borbe i još pet neiskorištenih set lopti, Čilić je ostao ‘kratkih rukava’ i Robredo je poveo 1-0.

U drugoj dionici Robredo koristi psihološku prednost, odmah odlazi na 3:0, a prednost breaka zadržao je sve do kraja.

U finalu će mu suparnik biti Urugvajac Cuevas, koji je u dva seta izbacio prvog nositelja Talijana Fogninija. (Foto: ATP Croatia Open Umag)