Nexe europsku sezonu otvorio domaćom pobjedom u Našicama, za uzvrat u Grčkoj zaliha od četiri pogotka

Nexe, Sokolić, Vujić, Foto RK Metalurg

Nexe, Sokolić, Vujić, Foto RK MetalurgRukometaši Nexea odigrali su svoju prvu ovosezonsku utakmicu svojim Našicama te su nošeni podrškom navijača stigli do pobjede u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za ulazak u skupine EHF Kupa. Protivnik je bio Diomidis Argous, praktički grčka rukometna reprezentacija ‘u malom’, a za uzvrat su stvorili zalihu od četiri pogotka.

U izjednačenom prvom dijelu do predaha niti jedna ekipa nije stvorila prednost te se u nastavak krenulo rezultatski izjednačeno s 10:10. U drugom poluvremenu Našičani su odigrali puno bolje, proradio je i napad pa je do konačnice dvoboj otišao na stranu domaćih s 26:22.

Perica Lelić ponovno je bio jedan od najboljih sa 14 obrana, dok je napad predvodio Eter, koji je zabio šest golova, od čega su tri bila s linije sedam metara. Luka Sokolić i Sakić postigli su po četiri pogotka.

Uzvrat je na rasporedu naredne subote, 19. listopada u Grčkoj s početkom u 17 sati.

EHF kup, 2. kolo, prva utakmica:
Nexe – Diomidis Argous 26:22 (10:10)

RK NEXE: P.Lelić (14 obrana), Eter 6, F.Lelić 2, Mrđenović, Tomas, Kružić 2, Jurjević, Sokolić 4, Pivac, Vujić 1, Božić Pavletić, Sakić 4, Vegar 3, Janković, Tomić 2, Ivić 2.Trener: Zdenko Kordi

SEDMERCI: Nexe 3/4 (Eter 3), Diomidis 2/3
ISKLJUČENJA: Nexe 14 minuta (F.Lelić, Kružić, Vujić, Božić Pavletić, Sakić, Ivić, klupa), Diomidis 12 minuta