Nexe u borbi za četvrtfinale Kupa EHF; Kordi: “Igrači se moraju opustiti kako bismo svi zajedno uživali!”

Nexe, Celebi, Našice

Našice će u subotu ponovno biti na nogama jer od 19 sati na rasporedu utakmica petog kola D skupine EHF Kupa. U goste dolazi mađarski Balatonfüredi, a rukometaši Nexea sigurno će uložiti maksimum kako bi došli do novih bodova i ostali u utrci za četvrtfinale ovog natjecanja.

“Utakmica protiv Balatonfüredija nam je prvenstveno važna zbog nas samih i naših navijača. Želimo potvrditi kako nam je mjesto u ovom odabranom društvu i kako znamo igrati. U Švedskoj smo bili nešto slabiji, rezultat je to i kvalitete Eskilstune. Vjerujem kako ćemo u subotu pred punim tribinama pokazati naše pravo lice i pravu igru te pobijediti,” najavio je Marin Sakić, pivot Nexea.

Mađare je Nexe u prvoj utakmici visoko porazio: “Mislim kako je to bila naša najbolja utakmica u EHF Kupu, možda i u sezoni. U tom je trenutku to bilo realno. Danas su stvari drugačije. Međusobno se sada puno bolje poznajemo. I rezultati skupine govore kako su sve momčadi prilično izjednačene. Ekstremne su naše utakmice u Mađarskoj i Švedskoj, velika razlika u plusu i minusu. Ne trebamo se zavaravati rezultatom iz prve utakmice jer nam on u subotu ništa ne znači. Pred nama je nova utakmica, novo dokazivanje u koje krećemo od nule. Našim navijačima moramo dokazati kako je njihov dolazak u dvoranu opravdan, moramo im potvrditi razlog dolaska. A to je naša dobra igra.”

Nakon ovog dvoboja, kao i onog Eskilstune i Melsungena u Švedskoj, puno će toga biti jasnije. Melsungen će biti broj jedan, a eventualni drugi putnik biti ćemo Nexe ili Šveđani. Ako Füchse bude prvi u svojoj skupini onda će najlošiji drugi ipak završiti natjecanje. Berlinske su Lisice domaćini završnog turnira pa bi u tom slučaju preskočili četvrtfinale.

Trener Zdenko Kordi je optimističan: “Naši igrači imaju veliki motiv i želju odigrati što bolje i ljepše posebno pred svojim navijačima. Koji put ta želja preraste u grč pa stvari ne izgledaju lijepo. Treba i za to imati razumijevanja. Kemija između igrača i navijača je odlična, želio bih neka bude i još bolja ako je to moguće. Naši se igrači trebaju opustiti i igrati rukomet kako bi svi zajedno u tome uživali, svi smo to zaslužili. Vjerujem kako će naša divna publika i sutra biti naš osmi igrač.”

AKTUALNO RUKOMET

Ostavi komentar