Nexe u doigravanje Lige za prvaka kreće u Poreču; Kordi: “Cilj nam je igrati dobar rukomet i na kraju ostvariti plasman u SEHA ligu i EHF Kup”

Nexe Ademar, obrana

Nexe Ademar, obranaDruga najbolja hrvatska rukometna ekipa, našički Nexe, spremno dočekuje završnicu sezone, doigravanje u Ligi za prvaka, ako i skorašnji Final Four Kupa, koji će se u svibnju održati u Umagu.

Iz Našica jasno poručuju kako im je cilj obraniti naslov viceprvaka Hrvatske kako bi se i naredne sezone našli u SEHA ligi i EHF Europskom kupu, no, potajno se nadaju kako bi mogli iznenaditi CO Zagreb, jer su u posljednjim utakmicama u regionalnom natjecanju pokazali kako se mogu nositi s najboljim ekipama.

“U Ligi za prvaka su sve redom ambiciozni i dobri klubovi, sve protivnike poštujemo, ali se nikoga ne bojimo. Cilj nam je igrati dobar rukomet i na kraju ostvariti plasman u SEHA ligu i EHF kup. CO Zagreb, klub čiji su svi igrači seniorski, juniorski ili kadetski reprezentativci Hrvatske, u svakom je slučaju glavni favorit za naslov.

U usporedbi prošlogodišnje i ovogodišnje Lige za prvaka bitna je razlika u momčadi koja je osvojila prvo mjesto u osnovnom dijelu natjecanja Premier lige. Prošle je godine Sisak bio prvak, ali mu se momčad raspala pred Ligu za prvaka, dok je ove godine momčad Varaždina ostala na okupu i ulazi u Ligu za prvaka u kompletnom sastavu s pozitivnim nabojem uspješne serije u osnovnom dijelu lige. Ostale ekipe su kao i prošle godine Poreč, Karlovac i Dubrava – vrlo kvalitetne momčadi koje su već godinama u vrhu rukometa u Hrvatskoj,” poručio je trener Nexea, profesor Zdenko Kordi.

Pivot Marko Mrđenović bit će jedna od okosnica Kordijeva sastava: “SEHA liga nam je dala dobru podlogu i iskustvo za ono što nas očekuje, posebno smo kvalitetno odradili proljetni dio natjecanja. Sutra u Poreču počinjemo borbu u Ligi za prvaka Hrvatske. Ovo je drugo natjecanje, sve je drugačije. Očekuje nas teška utakmica, gostovanje u Poreču uvijek nam je bilo neugodno i rezultatski nismo briljirali zadnjih godina. Prva dva kola treba posebno „stisnuti“, pokušati pobijediti i u Poreču i u Varaždinu. Mislim kako bi tu već mogli riješiti puno stvari, poslije bi nam bilo puno lakše igrati. Po meni, takav raspored uopće nije loš. Liga će ionako biti izuzetno teška, protivnici su vrlo kvalitetni. Igramo utakmice srijeda-subota, navikli smo na takav ritam, imamo širok kadar. Trebamo biti pravi i onda neće biti problema.“

Zagreb je svoju utakmicu prvog kola već odradio, slavljem kod kuće protiv Varaždina, prvaka Premier lige, a na teren će u srijedu Poreč i Nexe te Dubrava i Karlovac.

RUKOMET

Ostavi komentar