U kvalifikacijskom susretu za odlazak na Svjetsko prvenstvo hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je očekivano od Njemačke s uvjerljivih 0:8. U Osijeku u Gradskom vrtu, na travnjaku očišćenom od snježnih padalina, ugledne gošće na poluvremenu su imale prednost od tri pogotka, da bi na kraju hrvatska vratarka Bačić još pet puta morala vaditi loptu iz mreže.
Marozsan je postigla četiri pogotka, dok su Šašić, Mittag, Popp i Bartusiak dodale još svaka po jedan. Njemice su inače aktualne i ukupno osmerostruke europske prvakinje, kao i dvostruke svjetske prvakinje iz 2003. i 2007. godine, a u prvom susretu na njihovom terenu bilo je ‘samo’ 4:0.
Hrvatska je u četiri dosadašnja nastupa osvojila jedan bod, kod kuće protiv Irske, poražene su od Slovačke i dvaput od Njemačke, a idući dvoboj očekuje ih u travnju iduće godine u Rusiji. Njemice je na vrhu kvalifikacijske skupine s gol-razlikom 40-0. (Foto: Drago Sopta / HNS)
Kvalifikacije za SP, Skupina 1:
Hrvatska – Njemačka 0:8 (0:3)
1. Njemačka 15 (5)
2. Republika Irska 7 (3)
3. Rusija 3 (2)
4. Slovačka 3 (5)
5. Slovenija 3 (3)
6. Hrvatska 1 (4)
Hrvatska: Bačić, Nevrkla, Zlosa, Žigić, Baban, Landeka, Lojna, Gaiser (od 65′ Hercigonja-Moulton), Šalek (od 46′ Kalamiza), Joščak, Kolar (od 86′ Cepernić). Izbornica: M. Damjanović.







