Odbojkašice nastavile savršeni niz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo

Hrvatska, cev.eu

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija upisala je u petom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo i petu pobjedu.

Izabranice Danielea Santarellija svladale su Švicarsku u tri seta, rezultatom 25:19, 25:9 i 25:22.

U prvom setu povele su gošće s 8:5 i tada Hrvatska ubacuje u petu brzini, radi deset poena za redom (15:8) i s lakoćom privodi prvi set kraju.

U drugom su naše odbojkašice još malo pojačale pritisak. Santarelli je držao i dalje svoju postavu, Brčić na poziciji organizatorice igre, Fabris na korektoru, primačice-pucačice Mlinar i Klarić, srednje blokerice Dumančić i Šamadan, te Sain kao libero koje su s lakoćom dobile drugi set 25:9.

Švicarke su u trećoj dionici povele 14:9 pa izbornik u igru vraća Fabris umjesto Cvetnić i Štimac umjesto Brčić. Izmjene su donijele preokret i Hrvatska odlazi do slavlja.