Hrvatski tenisač Ante Pavić još jednom nije uspio preskočiti prvu prepreku na nekom ATP turniru. U glavni ždrijeb Marseillea ušao je kroz kvalifikacije, no, tamo ga je nakon velike borbe svladao domaći tenisač i šesti nositelj Edouard Roger-Vasselin, u tri seta i poslije više od dva sata provedenih na terenu.
Pavić je prvi set dobio sa 6:3, dok je u drugom imao veliku priliku u tie-breaku, a u trećem čak šest prilika za oduzimanje suparničkog servisa. Nije ih
iskoristio pa je na kraju iskusniji Roger-Vasselin ipak stigao do slavlja.
Nakon pomalo iznenađujućeg ispadanja u prvom kolu prošlotjednog ATP turnira u Rotterdamu, Ivan Dodig vratio se pobjedničkim navikama u francuskom Marseilleu.
Dodig je protiv domaćeg igrača Albana Olivettija slavio u dva seta te se plasirao u drugo kolo gdje ga čeka pobjednik dvoboja Kamke – Edmund.
U prvom setu Dodig je do ključnog breaka stigao kod 5:5 te je bez većih problema odservirao za vodstvo. U drugoj dionici je bio uvjerljiviji, servis je suparniku oduzeo odmah u prvom gemu, u drugom gemu spasio je pet break lopti, odjurio na 1:5 i u konačnici ipak rezultatski meč sigurno riješio u svoju korist, iako je do samog kraja imao problema na svom servisu.
Nakon poraza u finalu Memphisa Ivo Karlović vratio se pobjedama na američkom tlu. U Delray Beachu slavio je u prvom kolu protiv Australca Samuela Grotha. U dva seta, poslije nešto više od sat vremena igre, bilo je 7:6(4), 6:3.
U drugom kolu Karlović ide na Južnoafrikanca Kevina Andersona, a na ATP turniru u Delray Beachu nastupa i Marin Čilić, koji se u srijedu sastaje s Nijemcem Benjaminom Beckerom.
(Foto: PBZ Zagreb Indoors)
ATP Marseille, 1. kolo:
Ante Pavić – Roger-Vasselin 6:3, 6:7(5), 5:7
Ivan Dodig – Albano Olivetti 7:5, 6:2
ATP Delray Beach, 1. kolo:
Ivo Karlović – Samuel Groth 7:6(4), 6:3






