Pobjeda Dinama, bakljada pokvarila slavlje

Sammir

Dinamo je uspio slaviti na Stanovima nakon četiri godine, ali ni to nije proteklo bez drame. Dinamo je prvo poveo, pa ostao s desetoricom nakon isključenja Peke, pa je Zadar malo zaprijetio, onda je susret još prekinula bakljada…

Čop je zatresao mrežu domaćina u 28. minuti susreta. Sjajnom je loptom Sammir presjekao cijeli kazneni prostor Zadra, pronašao suigrača s druge strane koji je prihvatio loptu i onda prebacio golmana Zadra Gluića.

No prije kraja poluvremena zaprijetio je Zadar. Jolić je u 42. minuti zabio za 1-1, ali suci su pokazali na zaleđe i poništili pogodak. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Dinama koji je prije isteka 45. uspio ostati s igračem manje. Drugi žuti karton zaradio je Peko i ostavio svoju momčad s desetoricom igrača.

Nastavak je donio više inicijative Zadra koji je uspio i pogoditi vratnicu. Novu priliku za izjednačenje domaćini nisu dobili jer su još jednom navijači Dinama pokazali da ne putuju nigdje bez baklji. U 70. minuti utakmica je prekinuta, a uspjeh Dinama u gostima kod Zadra ponovno doveden u pitanje.

Sudac Bebek pričekao je s odlukom no kada su baklje nastavile padati poslao je sve u svlačionice. Petnaestak se minuta čekala odluka o nastavku susreta prije nego su obje momčadi ponovno izašle na teren.

Tek što je susret krenuo Sammir je pogodio za 2-0 Dinama, u 71. minuti. Dinamovog je Brazilca sjajno proigrao Pokrivač. Zadar je do kraja susreta tek stigao smanjiti golom Ivančića u 98. minuti.

Pobjeda Dinama na Stanovima potvrđena je u 103. minuti. Ponovno je strijelac bio Sammir, s jedanaest metara, nakon što je Vida srušen na rubu kaznenog prostora.

Spomenimo da su u prvom današnjem dvoboju petog kola Prve hrvatske nogometne lige Osijek i Rijeka podijelili su bodove (1:1) u Gradskom vrtu.

Domaćini su poveli u 10. minuti pogotkom Antonija Peroševićaiz kaznenog udarca, a izjednačio je Goran Mujanović u 67. minuti. Osječani su od 24. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Branka Vrgoča.

Na pulskom stadionu Aldo Drosina domaća Istra svladala je Inter iz Zaprešića s 3:1 (1:1). Strijelci za domaćina bili su Križman (8), Havojić (75) i Jugović (85), a za goste Kramarić(44).

Split je na stadionu Park mladeži svladao Cibaliju s 3:1 (1:1). Goste je u vodstvo doveo Bartolović (36), izjednačio je Ante Vitaić (43), domaćina je u vodstvo doveo svojim drugim golom opet Vitaić (47), a konačnih 3:1 postavio je Pehar (79).

Dodajmo da je  u petak Slaven Belupo kao gost na stadionu u Kranjčevićevoj svladao Zagreb s 1:2 (1:1). Strijelci su bili Oršulić (23-ag), Abdurahimi (40) i Grgić (51).