Povijesna pobjeda Primorja EB kod Pro Recca, Jug CO izgubio kod Barcelonete

Jug Barceloneta Foto jug.hr

Jug Barceloneta Foto jug.hrU četvrtom kolu Skupine A vaterpolske Lige prvaka nastupila su oba hrvatska predstavnika, s polovičnim učinkom. Primorje Erste banka ostvarilo je na gostovanju kod Pro Recca jednu od najvećih pobjeda, prvu u povijesti protiv ovog talijanskog velikana, dok je Jug Croatia osiguranje poražen kod Barcelonete, jednog od najugodnijih iznenađenja u posljednje dvije sezone ovog natjecanja.

Riječki vaterpolisti odigrali su sjajnu utakmicu u kojoj su bili u minimalnom zaostatku nakon prve četvrtine, no, sve su uspjeli poravnati do poluvremena. kada je na semaforu svijetlilo 5:5. Preostali golovi pali su u trećoj četvrtini, Primorje EB je otišlo na 6:8, rezultat koji su uspjeli sačuvati i do kraja utakmice, pošto niti domaći niti gostujući igrači u posljednjoj dionici nisu uspjeli pronaći put do suparničke mreže. njabolji i najefikasniji bio je Denes Varga s tri postignuta pogotka.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO u Barceloni su doživjeli prvi ovosezonski poraz u Ligi prvaka. Domaćin je imao prednost na poluvremenu od dva pogotka viška, međutim, Gospari su u nastavku odličnom igrom stigli do poravnanja u trećoj dionici (7:7). Ipak, igrači Barcelonete odlaze na 9:7, a hrvatski igrači samo su do kraja uspjeli ublažiti poraz za konačnih 9:8, iako su imali priliku za izjednačenje. Kapetan Dobud je u porazu zabio dva pogotka.

U skupini A mađarski Eger još je svladao grčki Olympiakos s 12:11. (Foto: jug.hr)