[PRIJENOS UŽIVO] Hrvatska i Srbija u izravnom okršaju za osvajanje skupine i nastavak olimpijskih kvalifikacija

HSHL

Hrvatska reprezentacija još jednom je slavila na turniru olimpijskih pretkvalifikacija u Sisku.

Nakon uvjerljive pobjede nad Bugarskom hrvatski hokejaši deklasirali su i Tursku te će u nedjelju protiv Srbije u izravnom okršaju odlučiti o pobjedniku skupine i nastavku natjecanja.

U prvoj trećini pogotke su postigli Stjepan Čizmadija i Mario Čunko, a gosti su u posljednjoj minuti trećine smanjili prednost. Pogotke u drugoj trećini postigli su Luka Mikulić, Ivan Puzić, Tadija Mirića i svoj prvi seniorski gol Luka Kramarić. U trećoj dionici zabili su Domen Vedlin, Marko Šakić, Srketić Fran, a za konačnih 10:2 (2:1, 4:0, 4:1), na oduševljenje domaće publike, pogodio je Tomislav Ličina, što mu je i prvi zgoditak za seniorsku reprezentaciju.

Kapetan Marko Tadić svjestan je kako će sa Srbijom biti neizvjesna utakmica: “Vrlo dobro poznajemo igrače srpske reprezentacije s obzirom na to da s njima igramo u Internacionalnoj ligi, međutim, moramo dati sve od sebe da ne ponovimo poraz sa Svjetskog prvenstva”.

Odlučujući dvoboj sa Srbijom u sisačkom Zibelu igra se od 17 sati.