Rijeka demolirala Dinamo!

Rijeka, Instagram

Nogometaši Rijeke doslovno su demolirali zagrebački Dinamo na Rujevici u sklopu devetog kola MAXtv Prve lige. Ekipa Matjaža Keka utrpala je u mrežu aktualnih prvaka čak pet komada te je potvrdila kako je ove sezone glavni kandidat za naslov najbolje momčadi Hrvatske!

Loše je za goste krenulo u prvoj minuti, kada je na odbijenu loptu, poslije nespretne reakcije mladog vratara Šempera, natrčao Gavranović i doveo u ekstazu krcate tribine riječkog stadiona.

Riječani su doslovno pregazili Modre, često su dolazili u prilike i bilo je jasno kako će ovo za njih biti večer za pamćenje.

Deset minuta prije predaha Gorgon je povećao prednost domaćih.

Dinamo je jedinu pravu prigodu u prvom dijelu imao u sudačkoj nadoknadi, Elez je blokirao šut Fernandesa.

U nastavku se ništa nije promijenilo, u prvih deset minuta je Rijeka zabila još dva pogotka i u potpunosti riješila utakmicu. Prvo je nakon sjajne akcije zabio Vešović da bi Gorgon prekrasnim pogotkom okrunio fenomenalnu partiju Kekovih igrača.

Osam minuta prije kraja Dinamo je smanjio zaostataka, ali su domaći odmah u idućem napadu ponovno loptu pospremili u mrežu Dinama. Pavičić je u završnici postavio na konačnih 5:2, što je bez obzira na rezultata, jedan od najtežih poraza Dinama na domaćim travnjacima u posljednjih 20-ak godina.

Rijeka se vratila na vrh ljestvice, ali im je prvi pratitelj sada Osijek, koji ima bod zaostataka. Dinamo je na trećoj poziciji s 19 bodova, dva više od Hajduka. (Foto: Instagram)