‘Savršeno otvaranje drugog kruga protiv neugodnog domaćina: Ovo je bilo jako važno, dižemo se iz utakmice u utakmicu!

Karačić, HRS

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavila je svoj niz pobjeda na Europskom prvenstvu. Nakon Crne Gore, Bjelorusije i Srbije u Grazu, Červarovi izabranici U Beču su nadigrali i porazili domaćina Austriju s 27:23.

Sjajna je Hrvatska bila u prvom poluvremenu, u kojem je suparnik postigao samo osam golova, a prednost na semaforu bila je ‘plus pet’.

Bilo je i promašenih zicera, Zlaja je odmah na otvaranju zapucao sedmerac pa je realno razlika mogla biti i veća od tih 13:8.

U nastavku je Austrija prijetila, ali nije uspjela ozbiljnije ugroziti pobjedu i nova dva hrvatska boda.

Horvat je na kraju briljirao sa šest golova iz osam pokušaja, dok je Duvnjak bio maestralan, i u obrani, ali i u napadu s pet postignutih golova, bez promašaja.

Pet je dodao i Cindrić, dok je Šego imao tek šest obrana, no, sve su bile izvanserijske i u pravim trenucima dvoboja.

Kod Austrije najbolji Robert Weber sa šest pogodaka. Sjajan i vratar Thomas Eichberger s deset obrana.

“Mislim da smo zaslužili danas pobjedu, odigrali smo na visokom nivou, pogotovo prvo poluvrijeme, i obranu i napad. Napravili smo razliku tad. U drugom poluvremenu smo malo pali, fizički smo se umorili. Sve u svemu, ovo je jako važna pobjeda za nas i treba biti zadovoljan. Dižemo se iz utakmice u utakmicu. Hvala navijačima na podršci, predivno je igrati,” poručio je nakon slavlja Cindrić.

I u Beču je podrška navijača bila fenomenalna, ali vremena za feštu nema, jer je već u subotu od 20.30 sati na rasporedu veliki okršaj s Njemačkom, koja je u četvrtak bez problema svladala Bjelorusiju.

U prvom susretu skupine I Španjolci su bez puno muke dobili Češku.

HRVATSKA: M. Šego 6/24, M. Ašanin 1/6, M. Marić -, D. Duvnjak 5/5, M. Hrstić -, L. Stepančić 4/10, Z. Horvat 6/8, J. Šarac -, I. Karačić 2/4, Ž. Musa -, M. Mamić -, L. Cindrić 5/9, V. Matanović -, D. Mandić 4/5, V. Ravnić -, M. Šipić 1/3, izbornik: Lino Červar