Davor VugrinecNa otvaranju 12. kola MAXtv Prve lige Slaven Belupo je, nakon zaostatka od dva pogotka na odmoru, stigao do nevjerojatnog preokreta i pobjede nad Lokomotivom. Davor Vugrinec bio je čovjek odluke, koji je ušao u nastavku te s jednom asistencijom i dva pogotka bio čovjek odluke…

Gosti su odlično otvorili utakmicu te su već do 17. minute utakmice imali dva pogotka viška. Nakon deset minuta igre Šitum se upisao u listu strijelaca, iskoristivši udarac iz kuta i pogreške obrane domaćih nogometaša. Ubrzo je na semaforu bilo 0:2, kada je dobro proigravanje Budimira u pogodak pretvorio Bručić.

Lokosi su mogli u potpunosti riješiti susret u svoju korist, još sredinom prvog dijela, no, umjesto mreže Trebotić je pogodio okvir Slavenova gola. Domaći su pogodak postigli deset minuta prije kraja prvog dijela, no, poništen je zbog zaleđa.

U nastavku sasvim drugačija priča na travnjaku, a fenomenalan preokret Farmaceuta kreirao je stari iskusni lisac Davor Vugrinec, koji je u igru ušao na poluvremenu.

Nakon četiri minute igre u drugom dijelu, upravo je Vuga asistirao za Delića koji smanjuje zaostatak ekipe iz Koprivnice, iako su gosti iz Zagreba protestirali kako je prekršaj na njihovom vrataru prethodio ovom pogotku.

Lokomotiva je čak 15 minuta prije kraja još jednom pogodila vratnicu, preko Budimira, no u 78. minuti njihov je vratar morao po loptu u mrežu, Istrčavanje Šarlije i izbijenu loptu na 20-ak metara odlično koristi Vugrinec, koji pogađa u praznu mrežu.

Senzacionalan preokret zaključen je četiri minute prije kraja, kada je neuništivi Davor Vugrinec izborio kazneni udarac te ga smireno iskoristio, za pomalo nevjerojatnih 3:2 Slaven Belupa. Farmaceuti su tako upisali prvu domaću pobjedu sezone i s devet osvojenih bodova skočili na osmo mjesto na ljestvici. Lokomotiva je ovim rezultatom propustila preuzeti vodeću poziciju na ljestvici, ostali su četvrti s 23 osvojena boda.

Nogometni klub Lokomotiva uključio se u obilježavanje Međunarodnog mjeseca borbe protiv raka dojke te je podržao humanitarnu akciju Darujmo ružičasti život, koju je pokrenula udruga Europa Donna.  U znak podrške akciji, stručni stožer Lokomotive na utakmici 12. kola MAXtv Prve lige protiv Slaven Belupa nosio je ružičastu vrpcu,simbol borbe protiv raka dojke, a nogometaši Lokomotive igrali su u ljubičastim dresovima. Nogometaši Lokomotive, Leonard Mesarić i Lamin Samateh sudjelovat će u subotu i u središnjem događaju ove humanitarne akcije, tradicionalnoj šetnji od HNK-a do Bogovićeve ulice u Zagrebu, koju udruga Europa Donna organizira u suradnji s časopisom Story. Okupljanje je u 10 sati kod Kazališta, a šetnja će završiti na uglu Bogovićeve i Gajeve ispred hotela Dubrovnik gdje će biti održana i humanitarna prodaja. Humanitarnom se akcijom prikuplja novac za kupnju aparata za jednokratno zračenje, prvog takvog u Hrvatskoj koji bi trebao pomoći ženama u ranom otkrivanju raka dojke.