Shiffrin ponovno pobjednica na Sljemenu, Tršinski od Hrvatica jedina stigla do cilja

Schifrin, Vip SNow

Schifrin, Vip SNowMikaela Shiffrin pobjednica je jubilarnog desetog izdanja Snježne kraljice na Sljemenu, ženske slalomske utrke u natjecanju Svjetskog kupa. Amerikanka je obranila titulu iz 2013. godine, ovo joj je treća pobjeda sezone, a ostvarila ju je s 1,68 sekundi ispred drugoplasirane Kathrin Zettel.

Treće mjesto zauzela je danas Norvežanka Nina Loeseth (+2,79). Vodeća skijašica u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Slovenka Tina Maze osvojila je peto mjesto (+3.50).

“Doista sam sretna sam kako sam skijala usprkos jakoj konkurenciji, svi su se jako trudili i htjeli pobijediti, tako da sam bila malo nervozna, bojala sam se da će napadati više od mene, međutim bilo je sjajno. Staza je bila doista ledena, što je gotovo nevjerojatno s obzirom na to kolika je temperatura, staza je držala i moram čestitati svima, sjajno obavljen posao,” rekla je pobjednica za HRT.

Od četiri hrvatske skijašice koje su nastupile na 10. izdanju Snježne kraljice, samo je 18-godišnja Saša Tršinski stigla do cilja i osvojila 41. mjesto među 68 natjecateljica koje su se našle na startu Crvenog spusta. Leona Popović, Matilda Šola i Iva Mišak nisu uspješno završile prvu vožnju.

“Utrka i atmosfera su bili super. Staza je bila jako, jako tvrda i dosta teška. Izdržala je za sve cure. Tko se dobro odskijao, mogao je u drugu vožnju. Nisam baš potpuno zadovoljna svojim nastupom, ali ajmo reći da je bilo dobro. S obzirom kako mi je sezona počela, mogu biti sretna. Na našim, manjim utrkama je lakše, jednostavnije, staze su kraće i nema tolikog pritiska. To stvara tremu koje nema na FIS utrkama,” rekla je za HRT 18-godišnja Saša Tršinski.

 

AKTUALNO Skijanje ZIMSKI SPORTOVI
Tagged with:

Ostavi komentar