Slavlja Juga CO u Gružu, Primorje EB do prve pobjede u LP; Bošković: “Ovo nam je ohrabrenje prije puta u Zagreb na završnicu Kupa”

Jug - Eger Foto VK Jug CO

Jug - Eger Foto VK Jug COOba hrvatska predstavnika u vaterpolskoj Ligi prvaka bila su u trećem kolu uspješna. Jug je u Gružu uz podršku svojih navijača svladao mađarskog prvaka Eger, dok je Primorje EB slavilo u grčkom Pireju kod Olympiakosa. Dubrovčani su sada vodeći na ljestvici, Barceloneta i Pro Recco igraju u četvrtak, no, i Riječani su se prvom pobjedom vratili u igru za prolazak skupine.

Jugaši su s Mađarima imali problema prve tri četvrtine utakmice, kada je na semaforu još bilo 9:9. Ali, serijom od pet uzastopnih pogodaka Jug stvara nedostižnu razliku i zasluženo dolazi do uvjerljivog slavlja rezultatom 16:11.

Najefikasniji je kod domaćina bio Miho Bošković s pet pogodaka, dok je kapetan Nikša Dobud precizan bio četiri puta.

“Nije ovo bila lagana utakmica. Eger je odlična momčad i znali smo što možemo očekivati. Presudila je naša fizička sprema jer smo odlično pripremljeni i ova fantastična publika kojoj se zahvaljujem. Kad god je trebalo oni su nas podržali,” izjavio je kapetan Dobud nakon dvoboja s Mađarima.

Jug sada očekuje završnica Kupa Hrvatske, koja je na rasporedu nadolazećeg vikenda u subotu i nedjelju u Zagrebu i polufinalni dvoboj protiv domaćina Mladosti. U drugom polufinalu snage će odmjeriti Primorje EB i Jadran.

Miho Bošković najavio je nova uzbuđenja: “Imali smo par grešaka u obrani, tako da smo ih držali u egalu, ali smo ovaj put napad igrali odlično. Podrška publike je bila fantastična, što nas ohrabruje i uoči našeg putovanja u Zagreb na završni turnir Kupa Hrvatske.”

Primorje EB stiglo je do iznimno važne pobjede na gostovanju kod Olympiakosa i to s četiri pogotka viška, bilo je 8:12. No, domaćin je bolje otvorio dvoboj, na kraju prve četvrtine bilo je 4:2 i tek je sredinom druge dionice rezultat u egalu, baš kao i na poluvremenu, kada je bilo 7:7.

Utakmicu su Riječani prelomili tek u završnici, kada odlaze na dva pogotka viška (8:10), nakon čega su domaći vaterpolisti primili još dva pogotka za konačnih 8:12.

Istaknuli su se Denes Varga s tri gola te Sukno, Obradović i Krapić, koji su zabili svaki po dva pogotka.

U četvrtom kolu Skupina A LEN Lige prvaka koje je na rasporedu 8. siječnja Primorje EB ponovno gostuje i to kod Pro Recca, dok je Barceloneta domaćin Jugu CO.