Slišković: “Sretan sam kad se vratim u Našice, ovdje je uvijek prekrasna atmosfera”

Nexe, Našice, Slišković, Foto SEHA Gazprom

Iako su u subotu u Areni odigrali nevjerojatno tešku utakmicu protiv PPD Zagreba te na kraju upisali minimalno slavlje, rukometaši Veszprema već su u nedjelju na gostovanju u Našicama zaboravili na umor te su u potpunosti deklasirali suparnika s 14 golova razlike (21:35).

Atmosfera u dvorani bila je sjajna, gostovao je aktualni europski viceprvak kao sigurno najbolja ekipa koja je stigla u Našice!

Aktualnog šampiona SEHA Gazprom lige predvodio je Marguč sa šest golova, a Ilić, Nilsson i naš Renato Sulić zabili su po pet. Alilović je imao tri obrane, dok je bivši igrač Nexea Ivan Slišković zabio tri pogotka. Za Nexe je najviše postigao Barišić Jaman, koji je precizan bio četiri puta.

“Jako teška utakmica za nas, nakon što smo igrali dan ranije u Zagrebu. Nexe je dobra ekipa, u početku smo se malo mučili, ali poslije smo jako dobro odradili posao. Nadam se kako ćemo u nastavku sezone biti još bolji. Vratio sam se u Našice, ovdje je uvijek prekrasna atmosfera, sretan sam kada stignem ovdje i što smo odigrali ovu utakmicu baš u Našicama, a ne u Osijeku,” poručio je nakon utakmice hrvatski reprezentativac Ivan Slišković.

U utorak PPD Zagreb gostuje kod banjalučkog Borca u Banja Luki, dok će Nexe utakmicu šestog kola kod Meškova zbog europskih obveza igrati tek 1. studenog.

Pred Gromovima je europski ispit, jer u drugom pretkolu Kupa EHF 10. listopada igraju kod kuće protiv Varaždina. (Foto: SEHA Gazprom)

SEHA Gazprom liga, 9.kolo
RK NEXE – HC VESZPREM 21:35 (11:17)
ŠD OŠ kralja Tomislava, Našice
Gledatelja 2560

RK NEXE: Lelić (7 obrana), Gadža (1 asistencija), Eter (šut 2/2), Mrđenović (šut 3/3, 1 osvojena lopta), Barišić Jaman (šut 4/8, 3 tehničke, 1 asistencija), Zrnić (šut 1/2, 1 tehnička), Juzbašić (4 obrane, 1 obranjen sedmerac), Sršen (šut 1/4, 3 tehničke, 1 osvojena lopta), Sokolić (šut 3/10, 1 tehnička, 2 asistencije), Nuić, Božić Pavletić (šut 1/1, 1 asistencija), Sakić, Halilković (šut 0/1, 1 tehnička), Vegar (šut 3/4, 2 tehničke, 1 asistencija), Nenadić (šut 2/4, 1 osvojena lopta), Herceg (šut 1/5, 2 asistencije, 2 tehničke).
Trener: Zdenko Kordi
HC VESZPREM: Gulyas 3, Ivanscik 1, Schuch, Ilić 5, Palmarsson 1, Mikler (8 obrana), Nilsson 5, Ugalde 3, Marguč 6, Rodriguez, Terzić, Alilović (3 obrane), Sulić 5, Lekai 3, Slišković 3.
Trener: Javier Sabate
SEDMERCI: Nexe -, Veszprem 2/3 (Ilić 2/3).
ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Nuić 2+2, Gadža, Sokolić), Veszprem 6 minuta (Schuch, Marguč, Terzić).