Thiem prejak za Čilića, treći tenisač svijeta slavio i u trećem međusobnom dvoboju

Čilić

Treći tenisač svijeta, Austrijanac Dominic Thiem, bio je prejak za Marina Čilića u susretu trećeg kola ovogodišnjeg US Opena.

Bivši pobjednik ovog Grand Slam turnira, prije šest godina, izgubio je nakon četiri seta – 6:2, 6:2, 3:6, 6:3. Austrijanac je prva dva seta osvojio za svega 65 minuta igre uz četiri oduzimanja Marinovog servisa. Marin u tom razdoblju nije stigao niti do jedne break lopte. Čilić se budi u trećem setu gdje u šestom gemu prvi put oduzima servis suparniku i nedugo zatim smanjuje na 1:2 u setovima.

Imao je Čilić svoje prilike u četvrtoj dionici i tko zna kako bi se raspleo cijeli meč da je iskoristio jednu od tri break lopte za vodstvo 3:2. Thiem je uspio spasiti 15:40 i prednost i odmah oduzeti Marinov servis, čime je meč praktički bio riješen. Bio je ovo njihov treći međusobni susret i treća pobjeda Austrijanca.