Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija slavila je protiv Lihtenštajna u 3. kolu kvalifikacija za Euro s visokih 4-0, a to je Hrvatskoj treća pobjeda nakon tri kola.
Izabranici Nike Kovača izgledali su sjajno na terenu.Već nakon 14 minuta zabio je Mario Šitum na asistenciju Marcela Brozovića. Osam minuta nakon toga, već je bilo 2-0. Ponovno je zabio napadač Lokomotive, ovaj put asistirao mu je Mislav Oršić.
Nakon prvih 45 minuta vodili smo 3-0. Osim Šituma, koji je zabio dva gola u prvom dijelu, u strijelce se upisao i Marcelo Brozović. U 65. minuti utakmice Mislav Oršić zabio je za 4-0.
“Zadovoljan sam s onim što smo napravili i kako smo riješili utakmicu u prvih 45 minuta. Momci koji su dobili priliku opravdali su povjerenje, a nama je to dokaza kako imamo širok kadar i kako možemo obaviti neke rotacije,” zadovoljan je bio Izbornik U21 selekcije Niko Kovač.
“Mogli smo zabiti još koji gol, ali drugom poluvremenu ipak smo malo i razmišljali o našem idućem suparniku, Švicarskoj. U ponedjeljak nas očekuje jedna sasvim drugačija utakmica, čvrsta, intenzivna, agresivna, no, tražimo pozitivan rezultat, a to bi bilo i neriješeno,” mislima je Kovač već na idućem suparniku za manje od četiri dana.
Švicarska je i dalje favorit skupine: “Ostajem pri svojoj tvrdnji s početka kvalifikacija kako su Ukrajina i Švicarska favoriti ove skupine, a mi smo ti koji im želimo pomrsiti račune. Nakon tri utakmice, iako smo dvaput igrali s Lihtenštajnom, napravili smo break u Ukrajini, što će nam biti od velike važnosti za naše samopouzdanje.”
Kovač nakon nastupa A selekcije u petak očekuje i pojačanja iz Štimčeva kadra igrača: “Nadam se kako će rezultat na Maksimiru biti pozitivan pa bi nam se mogla priključiti dva, tri igrača. Intenzivno radimo na oporavku Mišića i Rebića, koji više nema problema sa zadnjom ložom, nego je veći problem natečeni palac. No, u stalnom smo kontaktu s klubom po tom pitanju.”
“No, pozitivan rezultat u petak protiv Belgije ne očekujem zbog nas, nego zbog države, navijača, a možda nam se otvori i prilika i da budemo prvi u skupini,” optimistično se nada Kovač.
Protiv Lihtenštajna pohvale je zaradio Šitum, a Kovač je posebno naglasio kako ova hrvatska U-21 selekcija ima prvi A i prvi B sastav, a vezano uz činjenicu kako je ovog puta prednost na vratima dobio Delač ispred Zelenike: “Delač je zbog utakmice Vojvodine izostao s prve utakmice, uskočio je Zelenika i dobro odradio svoj posao. Mislim da koga god stavimo nećemo pogriješiti.”
O sastavu za ponedjeljak nije htio: “Nećemo im otkriti ništa, baš kao što niti oni neće nama.”
Kovač je na kraju bio zadovoljan i zalaganjem svojih igrača protiv slabašnog Lihtenštajna: “Dobar je bio pristup danas, a to je najbitnije, bez obzira tko je suparnik:”
Hrvatskim mladićima slijedi gostovanje u Švicarskoj u ponedjeljak 14. listopada. (Foto: Drago Sopta / HNS)
Kvalifikacije ze EP 2015., 3. kolo:
Hrvatska – Lihtenštajn 4-0
(Šitum 14, 22, Brozović 44, Oršić 65)
Hrvatska U-21: Delač, Datković, Župarić, Miloš, Bručić, Brozović (od 46′ Močinić), Mrzljak, Šitum (od 46′ Pajač), Miličević, Oršić (od 74′ Mlinar), Čulina. Izbornik: N. Kovač.
Kvalifikacije za EP 2015., Skupina 5, poredak:
1. Hrvatska 9 (3)
2. Hrvatska 6 (2)
3. Latvija 3 (2)
4. Ukrajina 0 (1)
5. Lihtenštajn 0 (4)