U Svjetskoj skupini Davis Cupa prijete Srbija, Švicarska, SAD…; Čilić u Zagrebu: “Sada imam recept za osvajanje Grand Slama!”

Marin Čilić, slavlje, Davis Cup

Marin Čilić, slavlje, Davis CupMeđunarodni teniski savez (ITF) u ponedjeljak je objavio popis nositelja uoči izvlačenja parova za 1. kolo Svjetske skupine Davis Cupa za 2015. godinu. Hrvatska, očekivano, nije među nositeljima, pa je jasno da će na startu natjecanja sljedeće sezone imati težak posao.

Potencijalni su suparnici Francuska (kod kuće), Švicarska (domaćin se određuje izvlačenjem), Srbija (u gostima), Češka (u gostima), Argentina (kod kuće), Italija (kod kuće), SAD (u gostima) i Kanada (domaćin se određuje izvlačenjem).

“Koga god dobijemo neće nam biti lako, no ova momčad, pogotovo ako u sastavu bude i Ivan Dodig, može se nadati pobjedi protiv bilo koga. Kad bismo mogli birati odabrali bismo Argentinu, jasno, pod uvjetom da u momčadi ne bude Juan Martin del Potro”, rekao je izbornik hrvatske reprezentacije Željko Krajan.

Izvlačenja parova bit će u četvrtak u Dubaiju s početkom u 17 sati po srednjoeuropskom vremenu.

“Puno se toga dogodilo u posljednjih 15-ak dana. Uživam svaki dan i ponosan sam što dolazim iz Hrvatske, što sam dobio toliku potporu od sviju. Znao sam da ću uspjeti ovo postići u svojoj karijeri, ali ne ovako brzo. Bilo je iznenađujuće,” izjavio je Čilić na dočeku.

“Najviše to sam dobio osvajanjem Grand Slam naslova je to što imam recept za dalje. Toga ću se držati kad se budem pripremao za sljedeće velike turnire i nadam se da ću ih još koji put osvojiti,” dodao je Marin, a prenosi HRT.

Motivator i savjetnik

O igranju za Davis Cup vrstu nekoliko dana nakon trijumfa na US Openu najbolji hrvatski tenisač je rekao: “Nije bilo nikakve dileme hoću li ići u Amsterdam. Samo je bilo upitno hoću li moći igrati u petak. Tu je Mate napravio vrhunski posao. Donio nam je bod u petak koji je možda bio i najvažniji. Pobijedio je grčeve na terenu i nervozu. Zaslužio je sve pohvale. Bilo je prelijepo opet biti s ekipom, a na kraju smo još i pobijedili.”

“Za mene i za ostale momke je bila velika stvar što je bio s nama. Bio mi je velika podrška, motivator i pomogao mi savjetima,” istaknuo je Čilićevu važnost Mate Delić.

“Plan je bio ući među ‘Top 10′ svjetskog tenisa. To sam ostvario, a sljedeći korak je probiti se među petoricu, što nije neostvarivo s obzirom na to da sam već sada po bodovima iz ove godine na petom mjestu,” istaknuo je odlično raspoloženi Čilić.

Glavna proslava Čilićevog trijumfa u New Yorku održat će se u utorak u Međugorju.

AKTUALNO TENIS

Ostavi komentar