Hrvatski nogometni reprezentativci bili su izuzetno raspoloženi u susretima španjolskog i talijanskog Kupa.
Alen Halilović je s dva pogotka sudjelovao u remiju Sportinga i Betisa (3:3), što ekipi iz Gijona nije bilo dovoljno za prolaz u osminu finala Kupa kralja. Momčad iz Seville je u prvom dvoboju slavila s 2:0 te je sačuvala prednost.
Prvi gol Halilović je zabio lijepim udarcem s ruba 16-erca, tek što je ušao u igru početkom nastavka, dok je drugi realizirao iz penala.
Milanski Inter je s 3:0 svladao Cagliari te se plasirao u četvrtfinale talijanskog Kupa, a golove su zabili i Marcelo Brozović i Ivan Perišić.
Brozović je zabio za 2:0 vodstvo, gotovo na identičan način kao prije nekoliko dana u prvenstvu protiv Udinesea, iskosa s 20-ak metara u suprotan kut protivničkog vratara.
Perišić je u igru ušao u 73. minuti, a u 81. je poentirao za konačni rezultat. Nakon što je Brozović uzdrmao vratnicu udarcem s ruba kaznenog prostora, Perišić je pospremio loptu u mrežu. Brozović je odigrao čitav dvoboj, a u 15. minuti zaradio je i javnu opomenu. (Foto: FC Internazionale Milano)







