[VIDEO] Cibonu razmontirali Pullen i Markota, Zadar izgubio na otvaranju ABA lige u Podgorici

Cibona ružičasta

Košarkaši Cibone poraženi su u utakmici 1. kola ABA lige u svojoj dvorani od crnogorskog Mornara iz Bara rezultatom 88:92 (14:20, 29:19, 24:30, 19:21).

Goste su predvodili bivši igrač Cedevite Pullen s 21 poenom i bivši Cibos Damir Markota, koji je lani predvodio Velićevu momčad do naslova prvaka Hrvatske.

“Dvije stvari su bile vidljive. Kad smo prvo poluvrijeme igrali sa puno više energije, tranzicije, s pritiskom na skok u napadu, tada smo imali i protočnost i tu smo izgledali jako dobro. Mislim da smo prvo poluvrijeme trebali imati par koševa veću razliku. Međutim, drugo je poluvrijeme Mornar uspostavio svoju igru, uveo nas u svoj mlin i tu su nas iskažnjavali. Pogotovo nismo dobro odreagirali kad su igrali pick and roll sa 2 četvorke, proradili su im vanjski igrači i nismo imali odgovor. Igrali smo do zadnje lopte, nismo se predali do posljednje sekunde i to je dobro. Jednostavno smo poraženi od protivnika koji je u ovom trenutku puno kvalitetniji od nas, ali da smo imali svoju šansu, imali smo. Protiv ovakvog protivnika morate biti u fokusu svih 40 minuta,” poručio je strateg Cibone.

Prvi strijelac Vukova bio je Gibson sa 17 koševa.

Zadar je poražen na gostovanju u Podgorici kod Budućnosti s uvjerljivih 93:80. Kod su Zadra najefikasniji bili Bryon Allen sa 16 te Ivan Siriščević i Stefan Fundić s po 14 koševa.

Iduću utakmicu igraju upravo Cibona i Zadar, u drugom kolu HT Premijer lige, u Draženovom domu u srijedu od 18 sati.

Košarkaški klub Cibona će se ovoga listopada, koji je Međunarodni mjesec borbe protiv raka dojke, uključiti u podizanje svijesti o važnosti ranog otkrivanja raka dojke i odgovornosti žena za vlastito zdravlje.

Na svim će domaćim utakmicama HT Premijer lige i ABA lige Vukovi nositi ružičaste vrpce, a pripadnice ljepšeg spola kroz ovaj mjesec na domaćim utakmicama očekuju i brojne nagrade.

Mjesečno oko 75 žena u Hrvatskoj umre od raka dojke. Bolest je to koja je izlječiva u više od 90% posto slučajeva ako se otkrije na vrijeme!

Upravo je zbog toga ova brojka poražavajuća.

Pozivamo sve žene da konačno stave sebe na prvo mjesto i odvoje vrijeme za pregled!

Drage naše navijačice, na sljedećem linku pronađite uputstva za samopregled koji život znači i metode otkrivanja raka dojke, informirajte se o tome što je rak dojke i koje su mogućnosti dijagnoze i liječenja – SVE ZA NJU.