Video: Čilić asevima sredio Dimitrova za četvrtfinale Brisbanea; “U dobroj sam formi, nadam se da je to pokazatelj za Australian Open”

Čilić, Brisbane

Čilić, BrisbaneU drugom nastupu na ATP turniru u australskom Brisbaneu hrvatski tenisač Marin Čilić svladao je jednog od perspektivnijih igrača na Touru, Bugarina Grigora Dimitrova, 23. tenisača svijeta. Nakon nešto više od sat i pol vremena igre Čilić je stigao do pobjede u dva seta, bilo je 7:5 i 7:5, a u čitavom dvoboju zabio je 16 as servisa, spasio je sve break lopte koje je imao suparnik, a Dimitrovu je u dva navrata oduzeo servis.

“Rekao bih da je ovo bio visoko kvalitetan meč s obje strane terena. Moj servis je funkcionirao fantastično, izvlačio me u situacijama kada sam morao spašavati break lopte, ali nije bilo niti jednog segmenta u igri za kojeg bi rekao kako je slabije funkcionirao. Zbilja sam zadovoljan, pogotovo nakon onog prvog susreta protiv Istomina i probijanja leda na otvaranju nove sezone,” istaknuo je Čilić nakon dvoboja s Bugarinom.

Hrvatski tenisač vjeruje kako je na pravom putu na otvaranju nove sezone, nakon što se trenerskog posla prihvatio Goran Ivanišević: “Ovo je pokazatelj kako sam u dosta dobroj formi i nadam se kako je ovo pokazatelj i za ostale dvoboje i da će biti dobra priprema za Australian Open.”

Za mjesto u polufinalu Čilić će na teren protiv Japanca Nishikorija, koji je bio u dva seta uvjerljiv protiv Australca Matthewa Ebdena. “U četvrtfinalu se susreće protiv Japanca Kei Nishikorija, s kojim sam se susretao već nekoliko puta tako da poznam dosta dobro. Vjerujem kako će to biti izuzetno težak meč, jer je on u dobroj formi. Čini se kako mu i teren odgovara, jer je dosta brz, a na takve je u Japanu navikao od malih nogu. Mislim kako će opet biti ključ u mojem servisu i ako budem uspio nametnuti svoj ritam, aku budem uspio držati svoj servis dosta lagano, to će na njega staviti dodatni pritisak i nadam se da ću pronaći nekoliko prilika i da ću ih iskoristiti,” zaključio je Čilić za kraj.

ATP Brisbane, 2. kolo:
Marin Čilić – Dimitrov 7:5, 7:5

 

 

 

AKTUALNO TENIS
Tagged with: ,

Ostavi komentar