[VIDEO] Dinamo golovima Soudanija i Ademija ‘razbio’ Osijek u Gradskom vrtu

Dinamo, Foto NK Osijek

Dinamo je uvjerljivom 4:2 pobjedom u Gradskom vrtu kod Osijeka otvorio ‘proljetni’ dio sezone.

Modri su golovima Soudanija i Ademija zadržali prednost od 12 bodova pred prvoligaškom konkurencijom.

Soudani je već u 15. minuti probio obranu domaćih. Stojanović je s desne strane loptom u prostor proigrao alžirskog napadača koji iz voleja šalje loptu u gornji lijevi kut za svoj 12. ligaški pogodak ove sezone. Bio je to ukupno njegov 80. pogodak u 183. nastupu u dresu Dinama.

Dinamo je u 38. minuti povećao vodstvo. Poslije brze i sjajne akcije, Soudani je sjajno prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor te na drugoj vratnici pronašao kapetana Ademija koji s pet metara lako šalje loptu u mrežu.

Dominaciju su gosti iz Zagreba potvrdili i u nastavku. Nakon slabe reakcije obrane Osijeka u 58. minuti, Olmo je ukrao loptu, lijepo se okrenuo prema golu i iskosa s 15 metara poslao loptu u donji desni kut gola za visokih 3:0.

Deset minuta kasnije Moro je ubacio s lijeve strane, pronašao Gavranovića koji s pet metara šutira ravno u Malenicu, ali lopta se odbila do Ademija koji iz blizine šalje loptu u mrežu za četiri gola prednosti Dinama.

Do kraja susreta Osijek je uspio ublažiti poraz golovima Grezde i Bobana u 74. i 77. minuti susreta.

Modri nisu dopustili nikakvo iznenađenje u završnici.

U idućem kolu na Maksimir dolazi Hajduk! (Foto: NK Osijek)