[VIDEO] Dino Sinovčić prvak Europe: Ovo mi je najveći uspjeh karijere!

Dino Sinovčić

Dino Sinovčić, član PK Cipla iz Splita, osvojio je zlatnu medalju u irskom Dublinu na Europskom paraplivačkom prvenstvu. Sinovčić je trijunfirao s rezultatom 1:16.08. Srebro je pripalo Njemcu Fabianu Brune s 1:21.80, a brončani je Ukrajinac Oleksandr Konarov s 1:22.21.

“Ovo je moj najveći uspjeh karijere. Prije nastupa u Dublinu stigao sam s najboljim rezultatom u Europi, ali je to trebalo i potvrditi u bazenu.”

Sinovčić je prije devet godina osvojio europsku broncu, dok je na Paraolimpijskim igrama u Riju bio peti.

U prijepodnevnim kvalifikacijama kategorije S6 na 100 leđno Sinovčić dokazao je svoju vrijednost isplivavši najbrže vrijeme od 1:18.46

U finalu 100 mješovito kategorije S4 Tomi Brajša s vremenom od 3:32.57 zauzeo je osmo mjesto.

U finalu 100 m leđno u kategoriji S7 Ante Rađa s vremenom od 1:18.83 zauzeo je četvrto mjesto, a Karlo Knežević zauzeo je šesto mjesto s vremenom od 1:28.49.

Kristijan Vincetić S9 na 100 leđno otplivao 1:08.62 zauzevši deveto mjesto što nije bilo dovoljno za finale.

U srijedu je Kristijan Vincetić kategorija S9 osvojio četvrto mjesto u disciplini 100 m leptir s vremenom od 1:02.26. Istog dana je Leonardo Renić SB5 na 100m prsno zauzeo šesto mjesto s osobnim rekordom od 1:59.61 što je bilo bolje za 33 stotinke nego u jutarnjim kvalifikacijama.

Karlo Kneževic SB7 u disciplini 100 prsno s osobnim rekordom od 1:46.6 zauzeo je deseto mjesto.

Martina Crkvenac S8 50 slobodno otplivala je deseto vrijeme 0:39,86.

U utorak, 14. kolovoza nastupili su Ana Majsec S8 na 400m slobodno isplivavši 6:40,48 i što je bilo dostatno za deseto mjesto. Tomi Brajša S4 50 m slobodno otplivao je svoj osobni rekord od 0:45,80 zauzevši deseto mjesto.

Prvog dana u finalnim natjecanjima, 13. kolovoza nastupili su na 50 slobodno Dino Sinovčić S6 i zauzevši četvrto mjesto s osobnim rekordom od 32.95. U istoj disciplini i klasi Leonardo Renić s rezultatom 0:37,19 zauzeo je osmo mjesto. Karlo Kneževic S7 s osobnim rekordom 38.96 bio je šesti. Na 100slobodno Tomi Brajša S4 s rezultatom 1:38,66 zauzeo je sedmo mjesto.

U prijepodnevnim kvalifikacijama još su nastupili Ana Majsec SM8 mješovito i isplivala 3:52,67 što nije bilo dostatno za finale kao niti Tomislavu Prši SB8 isplivavši 100 prsno 1:21,40.

“Od Kristijana Vincetića svakako očekujem borbu za odličja na 400 slobodno 18. kolovoza.“ izjavio je izbornik Slobodan Glavčić te naglasio: “Nekolicina plivača je zbog promjena u pravilima spuštena u niže klase te zbog tog razloga bio bih zadovoljan da svi ostali uđu u finala neke od disciplina u kojima će nastupiti.”

Hrvatske boje brane 11 plivačica i plivača koji će startati u 34 discipline, ovisno o njihovim kategorijama tjelesnog oštećenja.