[VIDEO] Hajduk u Kranjčevićevoj preokretom do polufinala Kupa, Slaven Belupo izbacio Osijek tek nakon penala

Bukle, Foto Hajduk Twitter

Nogometaši Hajduka i Slaven Belupa prvi su polufinalisti ovosezonskog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa. Nakon turbulentnih nekoliko proteklih dana, u kojima Hajduk nije uspio odgoditi dvoboj četvrtfinala, kao što je to napravio Dinamo ususret velikom derbiju na Maksimiru, Splićani su ipak uspješno apsolvirali gostovanje u Kranjčevićevoj ulici te se mogu u miru pripremati za subotnji okršaj na Maksimiru.

Dvoboj nije dobro počeo za goste, Pjesnici su stigli do prednosti poslije autogola Juranovića, ali ekipa Damira Burića brzo je stigla do izjednačenja. Jefferson je zabio glavom nakon kornera sredinom prvog dijela.

Gosti su prije predaha stigli do potpunog preokreta, Bencun je zabio za 1:2, što je na kraju bio i konačni rezultat. Zagreb je u završnici ostao bez isključenog Matića, nakon čega je bilo jasno kako će iznenađenje izostati.

Slaven Belupo je do mjesta među četiri najbolje momčadi stigao nakon penala. U 120 minuta igre rezultat je bio 1:1. Domaći su poveli golom Stefana Savića odmah početkom nastavka, a izjednačio je Zoran Lesjak u 54. minuti.

Antonio Perošević je za goste zaradio isključenje u petoj minuti sudačke nadoknade, a Bijelo-plavi su u produžetku uspjeli sačuvati svoju mrežu. Međutim, nisu bili dovoljno dobri u raspucavanju da bi izborili polufinale. Škorić i Šarić nisu zabili i domaći su krenuli s velikim slavljem.

Idućeg tjedna, u utorak 8. prosinca, snage će odmjeriti Lokomotiva i Rijeka, a u posljednjem četvrtfinalnom ogledu 10. veljače iduće godine igrat će Inter i Dinamo u Zaprešiću. (Foto: Twitter)