[VIDEO] Hat-trick Perišića i asistencija Brozovića za vrh Serie A: Sad idemo po pobjedu i kod Juventusa!

Perišić Inter

Nogometaši Intera uvjerljivo su svladali Chievo (5:0) u 15. kolu talijanskog nogometnog prvenstva. Hrvatski dvojac, koji je igrao od početka do kraja, pružio je sjajnu partiju. Ivan Perišić ostvario je svoj prvi hat-trick u Serie A, dok je Marcelo Brozović upisao asistenciju.

Perišić je donio svojoj momčadi vodstvo u 23. minuti, kada je odbijenu loptu silovito poslao u mrežu, a na 2:0 povisio je Icardi u 38. minuti, nakon što ga je proigrao Brozović. Ivan je svoj drugi pogodak postigao u 57. minuti, nakon prodora po lijevoj strani i preciznog udarca u suprotni donji kut. Potom je Škriniar zabio za 4:0, a Perišić je postavio konačni rezultat u sudačkoj nadoknadi vremena.

“Zahvaljujem svim suigračima, svaka pobjeda je jednako važna. Kao što je trener rekao, protiv svih protivnika moramo igrati ovako. Nije uvijek lako, ali danas smo igrali stvarno jako dobro,” komentirao je Perišić.

Inter je vodeći s 39 bodova, jednim više od Napolija i dva od Juventusa. U idućem kolu Inter gostuje u Torinu: “Na vrhu smo ljestvice i pred nama je veliki derbi. Inter uvijek igra na pobjedu i tako će biti i u Torinu. Vidi se kolika je važnost trenera. Vidjeli smo koliko je promijenio Spalletti otkad je stigao. Na pravom smo putu i sada samo moramo tako nastaviti!”

Interov gradski rival Milan remizirao je na gostovanju kod Beneventa 2:2. Crveno-crni poveli su preko Bonaventure u 38. minuti, a izjednačio je Puscas početkom nastavka.

Igrala se 57. minuta kada je Bonaventura ubacio s desne strane, a Nikola Kalinić je glavom donio novu prednost Milanu. Završnicu je Milan odradio bez isključenog Romagnolija, a u petoj minuti nadoknade domaći je vratar Brignoli glavom izjednačio na 2:2.

Kalinić je također odradio cijeli susret.