Mladost i drugi put ove sezone slavila u najvećem derbiju s Nadom: U Sinju želimo osigurati prvo mjesto za doigravanje!

HARC Mladost - Nada, Foto B Rožman

Sraz trenutno dvije najbolje hrvatske ragbijaške momčadi donio nam je očekivano neizvjesnu i dramatičnu utakmicu. Nakon uzbudljivog i iscrpljujućeg derbija slavili su igrači Mladosti upisavši drugu ovogodišnju pobjedu nad splitskom Nadom.

Od samog početka obje momčadi su žustro i beskompromisno ušle u susret. Prvi dio susreta rezultatski je pripao gostima iz Splita. Početna inicijativa Mladosti prekinuta je u šestoj minuti zgoditkom iz kontre mladog reprezentativca Domagoja Plazibata. Rano vodstvo Nade 0:5 i hladan tuš za ionako promrzle gledatelje na igralištu Mladosti. U desetoj minuti uzvraća iskusni Jurišić, postiže zgoditak za 5:5. Nada ponovno prva stiže do vodstva u 22 minuti susreta nakon zgoditka Čulića i pretvaranja Rossa. Nakon desetak minuta igre Jurišić iz kaznenog udarca smanjuje na 8:12. Dvije minute potom Buljanović uspješno završava akciju domaće momčadi i Mladost prvi put dolazi do vodstva 13:12 u 35. minuti susreta. Pred sami kraj prvog poluvremena Vinko Rudić ponovno dovodi splitsku momčad u vodstvo 13:17.

Prvih petnaestak minuta susreta vodi se velika i neizvjesna borba bez rezultatskih promjena.Hladno vrijeme sve više utječe na povećan broj tehničkih pogrešaka kod obje momčadi i rast nervoze kako se kraj susreta bliži. Rezultatski post ovaj put prvi prekidaju domaćini. Kapetan Mladosti Nik Jurišić iz kaznenog udarca prvo smanjuje u 60 minuti vodstvo Nade, a pet minuta kasnije ponovno iz kaznenog udarca dovodi svoju momčad u vodstvo 19:17. Mladost ima inicijativu, Buljanović u 70. minuti postiže važan zgoditak kojeg ponovno uspješno pretvara Jurišić, za vodstvo 26:17. Nada u završnici vrši ogroman pritisak na obranu Mladosti u želji da još jednom preokrene rezultat. Do kraja susreta Miljak uspijeva probiti obranu domaćina, ali prekasno za totalan obrat. Susret završava pobjedom Mladosti 26:22. Derbi je u potpunosti ispunio očekivanja ljubitelja ragbija. Na kraju pobjeda nad višestrukim prvakom Hrvatske i slavlje zagrebačkih akademaca. Zagrebačkoj momčadi sada se pruža prilika da pobjedom u posljednjem kolu u Sinju osiguraju prvo mjesto za doigravanje na proljeće.

Startna jedinica donosi prednost domaćeg terena u borbi za prvaka Hrvatske!

“Nada nas je iznenadila ranim pogotkom, no, pokazali smo karakter te uspjeli preokrenuti susret u svoju korist, a ono što je najvažnije, nismo popustili u posljednjih desetak minuta kada se lomila utakmica. Ovo nam je samo poticaj za utakmicu protiv Sinja sljedeći vikend, kada želimo osigurati prvo mjesto i s prednošću domaćeg terena ući u proljetno finale,” rekao je Andrija Galić. (Foto: B Rožman)

HARK Mladost: M. Slaviček, Brečić, Bisrić, Sekulić, Buljanović 10, Galić, Dumančić, Buljac, K. Slaviček, Jurišić 16, Vlašić, Ivanković, Oxenham, Šuta, Sekovanec, Stipić, Bolić, Crnobrnja, Galić, Dominko, Bunić, Buljac, Perišić.

RK Nada: Miljak 5, Čulić 5, Ondini, Perić, Jelavić-Mitrović, Čorić, Kodžić, Popović, Antić, Lerotić,Vlajčević, Rudić 5, Plazibat 5, Vuko, Rosso 2, Perlain, Boko, Bibić, Brubišić, Marjančević, Komar, Vuletić, Žunić.