VIDEO] Hat-trick Santinija u pobjedničkom debiju za Anderlecht, Badelj odlazi u Lazio

Santini, Anderlecht

Povremeni hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Santini sjajno je otvorio novu sezonu te je u pobjedničkim debiju za belgijski Anderlecht postigao hat-trick.

Santini je prvi pogodak postigao već u trećoj minuti, a nakon pola sata igre Dimata je povisio na 2:0. Na početku drugog poluvremena Santini postiže svoj drugi pogodak, da bi u 73. minuti upotpunio hat-trick, za vodstvo Anderlechta 4:0.

Poraz domaćina autogolom je ubilježio Vranješ pet minuta prije kraja, a Santini je igru napustio u 75. minuti, kada ga je zamijenio Dauda.

Santini je u Belgiji igrao od 2013. do 2016. godine, braneći boje upravo Kortrijka te Standarda iz Liegea, a u Anderlecht je stigao nakon dvije sezone provedene u francuskom Caenu.

Badelj odlazi u Rim

Hrvatski nogometni reprezentativac i srebrni sa Svjetskog prvenstva u Rusiji, Milan Badelj, od iduće sezone bit će član rimskog Lazija.

Badelju je istekao ugovor s Fiorentinom, gdje je nakon smrti Davide Astorija bio i kapetan, a dolazak na Olimpico potvrdio je trener Rimljana Simone Inzaghi.

Badelj je važan igrač i poboljšat će našu momčad…”

Pašalić ponovno u Serie A

Nakon sezone provedene u moskovskom Spartaku, 23-godišnji Mario Pašalić vraća se u elitni razred talijanskog nogometa. Chelsea i Atalanta dogovorile su jednogodišnju posudbu hrvatskog nogometaša s opcijom otkupa ugovora.

Nakon odlaska iz Hajduka i potpisa za Chelsea Pašalić je na posudbi igrao za španjolski Elche, Monaco, Milan i naposljetku Spartak.

Za Milan je u sezoni 2016./2017. odigrao 27 ligaških utakmica i postigao pet pogodaka, uz osvajanje talijasnkog Superkupa.

Za seniorsku reprezentaciju Hrvatske zaigrao je u šest utakmica, a našao se i na preliminarnom popisu izbornika Dalića uoči priprema za Svjetsko prvenstvo.