[VIDEO] Hrvatska slavi, Vatreni pobjednički izborili Euro: Tamo smo gdje i zaslužujemo biti!

hrvatska

Hrvatska nogometna reprezentacija bit će jedan od sudionika europske smotre idućeg ljeta, nakon pobjede nad Slovačkom i uspješnog završetka kvalifikacija!

Izabranici Zlatka Dalića pobijedili su na Rujevici Slovačku rezultatom 3:1, iako su na poluvremenu bili u rezultatskom zaostatku, te su osvojili prvo mjesto u kvalifikacijskoj Skupini E. Hrvatska je tako izborila svoje 11. veliko natjecanje od samostalnosti!

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

⚪♫ Večeras je naša fešta ♫⚪ #BudiPonosan #Hrvatska #Obitelj #EURO2020 #Vatreni

Objavu dijeli Hrvatski nogometni savez (@hns_cff)

Unatoč većem broju prilika Vatrenih u prvom dijelu, među kojima su se isticale one Petkovića, Vlašića i Perišića, Slovačka je u Rijeci povela zahvaljujući pogotku Boženika iz 32. minute. Slovački vratar Dubravka bio je nesavladiv prije odlaska na odmor. Međutim, u nastavku je uslijedio preokret. Igrala se 56. minuta kada je Vlašić s ruba šesnaesterca pogodio donji kut slovačkih vrata, a samo četiri minute poslije Modrić ubacuje iz kuta, a Petković glavom pogađa za 2:1. Slovačka je potom zbog drugog žutog kartona ostala bez isključenog Maka. Hrvatsku je pobjedu izvrsnom reakcijom potvrdio Perišić u 74. minuti, na ubačaj Barišića, a pred Dubravkom su se nizale prigode i za četvrti pogodak.

Bravo, #Vatreni! #EURO2020, stižemo! #BudiPonosan #Hrvatska #Obitelj

U drugoj utakmici Skupine E odigranoj u subotu Wales je slavio na gostovanju u Azerbajdžanu (2:0), a u posljednjem se kolu – u utorak, 19. studenoga – sastaju Wales – Mađarska te Slovačka – Azerbajdžan.

Zlatko Dalić postao je prvi izbornik nakon Miroslava Blaževića koji je Hrvatsku odveo na dva uzastopna velika natjecanja, jedno Svjetsko prvenstvo i jedno Europsko prvenstvo, a ždrijeb skupina Europskog prvenstva na rasporedu je 30. studenoga u Bukureštu. Uz Hrvatsku, plasman na Europsko prvenstvo već su osigurali i Belgija, Italija, Rusija, Poljska, Ukrajina, Španjolska, Turska, Francuska, Engleska, Češka, Finska, Švedska, Austrija, Njemačka i Nizozemska.

“Sretni smo što smo osigurali plasman na Europsko prvenstvo, sada ćemo proslaviti pa sedam mjeseci uživati iščekujući to natjecanje. Najvažnije je da smo tamo gdje svojom kvalitetom zaslužujemo biti. Znali smo da će ovo biti teška utakmica, drugačija od one u Trnavi, i na to smo se pripremili. Mislim da smo dobro odigrali, čak i u prvom dijelu, unatoč rezultatskom minusu. Nismo gubili glavu, nego smo nastavili igrati svoju igru te je okrunili s tri pogotka, a moglo ih je biti i više. Na poluvremenu smo bodrili jedni druge, svjesni da će pogoci doći ako svaki pojedinac pruži još malo više od sebe. Tako je i bilo. Igrači koji su uskočili umjesto standardnih prvotimaca pokazali su da se na njih s pravom može računati te da su budućnost hrvatske reprezentacije i hrvatskog nogometa,” poručio je usred slavlja kapetan Luka Modrić, prenosi hns-cff.hr.

HRVATSKA – SLOVAČKA 3:1 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E.
Stadion HNK Rijeka, Rijeka.

Sudac: C. Turpin (Francuska)

Strijelci: 0:1 – Boženik (32′), 1:1 – Vlašić (56′), 2:1 – Petković (60′), 3:1 – Perišić (74′)

Žuti kartoni: Ćaleta-Car (13′), Mak (23′), Rebić (43′), Dubravka (79′)

Crveni karton: Mak (66′)

Hrvatska: Livaković, Barišić, Ćaleta-Car, Perić, Jedvaj, Modrić, Brozović, Perišić (81′ Oršić), Vlašić (75′ Kovačić), Rebić (54′ Brekalo), Petković. Izbornik: Z. Dalić.

Slovačka: Dubravka, Hancko, Škriniar, Vavro, Pekarik, Hamšik, Lobotka, Kucka (79′ Hrošovsky), Rusnak (63′ Haraslin), Mak, Boženik (72′ Duriš). Izbornik: P. Hapal.