Primorje, tribine, Kantrida

Primorje, tribine, KantridaVaterpolisti dubrovačkog Juga Croatia osiguranje slavili su na gostovanju kod mađarskog Egera u osmom kolu LEN Lige prvaka te su tako zadržali šanse u plasman na završni Final 6 turnir koji će se ove godine održati u Barceloni.

Dubrovčani su bolje otvorili dvoboj, prvu dionicu riješili su u svoju korist s 2:0, ali je domaćin uspio utakmicu odvesti u neizvjesne vode. Pitanje pobjednika odlučeno je tek u završnici, Mađari su imali igrača više na ulasku u posljednju minutu, priliku za izjednačenje na 9:9, ali se Jug znao obraniti. Junak je bio Miho Bošković, koji je precizan bio čak četiri puta. Pavo Marković dodao je tri pogotka, a Nikola Janović, Andro Bušlje i Nikša Dobud zabili po jedan gol.

U idućem kolu Gospari u Gružu dočekuju Primorje Erste banku, koje je slavljem nad grčkim Olympiakosom na Kantridi osiguralo svoje mjesto na završnom turniru najboljih europskih vaterpolskih ekipa.

Riječani su do pobjede stigli teže od očekivanog, minutu i pol prije kraja bilo je samo plus jedan za Primorje, ali odličnom igrom u obrani i kontrom Xaviera Garcije završilo je 10:8. Jedan od najzaslužnijih za pobjedu bio je vratar Frano Vičan s osam obrana. Garcia, Obradović, Muslim, Denes Varga postigli su svaki po dva pogotka, a po jedan su pridodali Daniel Varga i Antonio Petrović.

Primorje je prvo na ljestvici s 19 bodova iz osam susreta, Barceloneta s utakmicom manje ima 13, a Jug Co je na trećoj poziciji s tri boda i utakmicom više od talijanskog Pro Recca. (Foto: Vaterpolo Primorje)