[VIDEO] Kovačić odigrao sjajno finale i nastavio nizati europske trofeje!

Baku

Mateo Kovačić pobjednik je Europske lige, nakon što je njegov londonski Chelsea u finalu u azerbajdžanskom Bakuu s 4:1 nadigrao gradskog rivala Arsenal.

Odluka je pala u drugom poluvremenu, a strijelci za pobjedu bili su Giroud, Pedro i dva puta Hazard. Utješni gol za Topnike zabio je Iwobi.

Mateo je odigrao sjajnu utakmicu, sudjelovao je u tri pogotka Chelseaja, a teren je napustio u 76. minuti dvoboja. Umjesto njega ušao je Barkley.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

This is us!!!! @chelseafc #champions #UELfinal

Objavu dijeli @ mateokovacic8

Kova je tek drugi hrvatski nogometaš koji ima osvojenu Ligu prvaka i Europsku ligu, a prije njega to je uspjelo tek Ivanu Rakitiću. Na posudbi u Chelseaju stigao je do četvrtog europskog trofeja u nizu, jer je posljednje tri sezone s matičnim klubom, madridskim Realom, osvajao naslov prvaka Europe!