Istra - Rijeka

Na fenomenalan je način zaključeno deseto kolo MAXtv Prve lige. Kvarnerski derbi u Puli otišao je na stranu gostiju iz Rijeke, nakon nekoliko rezultatskih preokreta i uz dva isključenja u samom finišu utakmice.

Riječani su prije nekoliko dana teško stradali u Portugalu u premijernom nastupu Europske lige, no, smogli su snage za povratak i pobjedu protiv lokalnog rivala. Novom pobjedom ekipa Matjaža Keka i dalje je zadržala korak s vodećim Dinamo te se zajedno s Hajdukom nalazi samo na bod od vrha poretka.

Istra - RijekaGosti su i stigli do početne prednosti, kada je u 22. minuti Kvržićev udarac odsjeo na stativi, a Benko je od stative ubacio loptu u mrežu. Iako su nogometaši Rijeke izgledali jako dobro u prvom dijelu, domaćin je do odmora stigao poravnati, sjajnim udarcem Franjića iz daljine.

U nastavku nova uzbuđenja. Prvo je Jo fenomenalno uposlio Križmana za vodstvo domaćih, ali je Kvržić u 77. minuti glavom donio novo poravnanje. Imala je Rijeka i još jednu gredu, a konačnih 2:3 i veliko slavlje brojne Armade osigurao je Ivan Krstanović, Kekov adut s klupe, koji je u 83. minuti iskoristio ubačaj Škarabota.

Iako je domaćin još imao nekoliko prilika za novu poravnanje, bodovi su otišli prema Rijeci. Obje ekipe susret su dočekale s desetoricom, jer su u sudačkoj nadoknadi crvene kartone dobili Jung Woo-Young kod domaćih te Mujanović kod gostiju.

Rijeka je sada ponovno druga i u idućem kolu na Kantridi dočekuje Hajduk, što će biti istinski derbi hrvatskog prvenstva.

10. Slaven Belupo 10 – 5

ISTRA 1961: Ježina – Horvat (od 66′ Graf), Budicin, Čagalj, Woon – Obšivač, Blagojević – Franjić, Jo, Havojić (od 86′ Sačer) – Križman
RIJEKA: Vargić – Tomečak, Knežević, Marić, Škarabot – Pokrivač (od 69′ Krstanović), Maleš – Kvržić, Močinić, Sharbini (od 60′ Mujanović) – Benko (od 90′ Pušić)
Strijelci: 0:1 Benko (23’), 1:1 (41’), 2:1 Križman (48’), 2:2 Kvržić (78’), 2:3 Krstanović (83’)