[VIDEO] Nada srušila snove Mladostaša o tituli: Pokazali smo tko je ‘gazda’ u hrvatskom ragbiju!

Nada, Foto Berislav Rožman

Splitska Nada obranila je naslov prvaka Hrvatske u ragbiju! U najvećem preokretu domaćeg prvenstva Nada je u finale ušla s druge pozicije i nakon tri poraza od zagrebačke Mladosti na najbolji način iskoristila svoju posljednju priliku te u velikom finalu na Savi pobijedila rezultatom 31:13, osvojivši svoj šesnaesti pehar u nizu.

Mladost je prije tjedan dana osvojila Kup Hrvatske, ali na trofej prvaka države čeka 60 godina i za novi će se morati još malo strpiti.

Brojni gledatelji ‘na Krtičnjaku’ mogli su uživati u vrlo korektnoj, čvrstoj, beskompromisnoj te za naše prilike prilično efikasnoj finalnoj utakmici.

Gosti su poveli u 12. minuti susreta polaganjem Ive Perića, uz uspješno pretvaranje Luke Rosse, a Mladost ubrzo uzvraća zgoditkom iz kaznenog udarca Antonija Ivankovića. U čvrstoj i dinamičnoj igri nešto se bolje snalazi Nada te preko Vlajčevića i Plazibata dodatno povećava svoju prednost, koju Stipić u posljednjoj minuti poluvremena ipak ublažuje na 8:17.

U nastavku ponovno velika borba te izmjena napada na obje strane; nakon početnih desetak minuta obostranog nadigravanja, prvo Rosso postiže zgoditak iz kazne, a ubrzo i razigrani Lerotić udarcem iz odskoka dolazi do nova tri poena. Samo minutu kasnije Nadin mladi reprezentativac Plazibat polaže za sada već visokih 8:28. Mladost daje sve od sebe da se vrati u utakmicu, no Nadina obrana je nepropusna sve do 68. minute i polaganja Denisa Galica. Domaći igrači nastavljaju napade i pokušavaju smanjiti svoj zaostatak, no i dalje bez uspjeha, a veliko slavlje gostiju u posljednjoj minuti zaključuje sjajni Luka Lerotić još jednim udarcem iz odskoka za konačnih 13:31 i novi naslov ‘vječnog’ prvaka!

Bila je to uvjerljiva predstava te sigurna i zaslužena pobjeda splitske momčadi u finalnom susretu. U 59 godina postojanja Nada je osvojila ukupno 34 titule državnog prvaka, od čega su 23 naslova prvaka Hrvatske i to 16 u nizu od 2003. godine.

“Prvi put nakon dugo vremena u utakmicu smo ušli savršeno, što pokazuje koliko nam je ovo značilo. Nakon tri poraza zaredom, nismo osjećali pritisak, već ogromnu žeđ za osvetom; atmosfera je bila gotovo ‘krvoločna’, toliko da je i na treninzima između igrača bilo tenzija, a sve kako bismo fizički, psihički i taktički nadjačali Mladost. Čestitam svojim protivnicima na tvrdoj i muškoj igri, a posebne čestitke mojim trenerima i suigračima – uspjeli smo pokazati tko je gazda u hrvatskom ragbiju,” otkrio je nakon utakmice kapetan Nade Krešimir Čorić, prenosi službena stranica Hrvatskog ragbijaškog saveza.

Veliko je razočaranje bilo u redovima zagrebačkog sastava: “Propustili smo veliku priliku za svoj prvi naslov prvaka Hrvatske u povijesti, imali smo tri ozljede u prvih 20 minuta susreta, sreća jednostavno nije bila na našoj strani. Čestitam igračima Nade, bili su bolja ekipa na terenu,” rekao je kapetan Mladosti Marko Buljac.

Ove godine je po uzoru na velike svjetske lige uvedena i završnica: “Ostaje žal za izgubljenim naslovom, prijašnjih bismo godina bili prvaci, a ove je godine ispalo ovako, no to je sport. Pobijedili smo Nadu tri puta ove sezone i tri puta se veselili, što je veliko postignuće. Mi imamo tri pobjede, a oni imaju pehar,” zaključio je Buljac.