Video: Nezaustavljiva Rijeka ‘potopila’ Hajduk na Kantridi, uz hat-trick sjajnog Kramarića

Rijeka - Hajduk, Sharbini Foto nk-rijeka.hr

Rijeka - Hajduk, Sharbini Foto nk-rijeka.hrNogometaš Rijeke u potpunosti su nadigrali splitski Hajduk u 134. Jadranskom derbiju te su samo potvrdili zašto su u ovom trenutku ponajbolja hrvatska momčad, uz rame zagrebačkom Dinamu.

Rijeka je prošlu sezonu zaključila na drugoj poziciji, aktualni su osvajači Kupa i Superkupa i oslabljeni Hajduk nije bio nikakva prepreka u ovom dvoboju drugog kola MAXtv Prve lige na Kantridi.

Gosti iz Splita, koje ponovno zbog suspenzije nije s klupe vodio Igor Tudor nego Hari Vukas, izdržali su samo deset minuta. Dobro su na lijevoj stani kombinirali Sharbini i Leovac, a ubačaj nije propustio zabiti Andrej Kramarić. Iako je Hajduk samo dvije minute kasnije poravnao, nakon što je Samardžić skrenuo loptu u mrežu poslije pokušaja Kouassija, Rijeka je jako brzo ponovno stigla do zasluženog vodstva i opet je strijelac bio sjajni Kramarić, koji je glavom odlično poentirao na ubačaj Brezovca.

Kramarić je u pola sata uspio upotpuniti svoj hat-trick, fenomenalnim lob udarcem preko Stipice.

Do predaha je obrana Bilih kapitulirala još jednom, u listu strijelaca upisao se i Anas Sharbini, koji je u mrežu pospremio jedan odbijanac.

U nastavku Hajduk je uspio samo malo popraviti dojam, odličnim udarcem s gotovo 30 metara Mijo Caktaš svladao je Vargića.

U ponedjeljak će drugo kolo utakmicom u Parku mladeži zaključiti Split i Istra 1961. (Foto: nk-rijeka.hr)

MAXtv Prva liga, 2. kolo:
Rijeka – Hajduk 4:2 (4:1)
Strijelci: Kramarić 10′, 21′, 30′, Sharbini 40′ / Samardžić 13′ (a.g.), Caktaš 83′

MAXtv Prva liga, poredak:
1. Dinamo Zagreb 2 2 0 0 8:3 6
2. Rijeka 2 2 0 0 7:3 6
3. Lokomotiva Zagreb 2 1 0 1 7:5 3
4. RNK Split 1 1 0 0 2:1 3
5. Zadar 2 1 0 1 3:3 3
6. Slaven Belupo 2 1 0 1 3:6 3
7. Istra 1961 1 0 1 0 1:1 1
8. Hajduk Split 2 0 1 1 3:5 1
9. NK Zagreb 2 0 0 2 3:6 0
10. Osijek 2 0 0 2 2:6 0

AKTUALNO NOGOMET

Ostavi komentar