Ivica Olić, Bendtner, Foto VfL Wolfsburg

Ivica Olić, Bendtner, Foto VfL WolfsburgNakon što je u petak na otvaranju trećeg kola Tin Jedvaj bio jedna od glavnih figura Bayera, u subotnjem rasporedu glavnu ulogu preuzeo je Ivica Olić, koji je u samoj završnici dvoboja kod Hoffenheima postigao pogodak vrijedan boda za Wolfsburg.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a domaće je do prednosti doveo Modeste u 56. minuti susreta. Olić je zaigrao u početnoj postavi u vrhu napada Vukova, a isplatilo im se to minutu prije kraja kada je hrvatski napadač sjajno poentirao nakon ubačaja Caligiurija s desne strane. U sudačkoj nadoknadi Wolfsburg je ostao s igračem manje, Guilavogui je zaslužio drugu javnu opomenu, no, nije bilo previše vremena za neku novu promjenu rezultata.

Ivan Perišić još uvijek nije u kadru Vukova, oporavlja se od teške ozljede ramena koju je zaradio na pripremama za novu sezonu. (Foto: VfL Wolfsburg)

U trećem kolu španjolske Primere Barcelona je golovima Brazilca Neymara tek u završnici slomila otpor Athletic Bilbaa, a Ivan Rakitić je u 2:0 slavlju Katalonaca odigrao čitav dvoboj.

U velikom derbiju Reala i Atletica, pobjedu je ponovno ove sezone odnio Mario Mandžukić, iako se nije posebno iskazao u 78 minuta koje je proveo na travnjaku Santiago Bernabeua. Već u desetoj minuti gosti su poveli preko Tiaga, dok je Cristiano Ronaldo sredinom prvog dijela bio precizan iz kaznenog udarca za poravnanje na 1:1. Pobjednika je odlučio Arda Turan, 15-ak minuta prije kraja.

Realu je ovo drugi poraz u prva tri kola te se nalazi tek na 12. poziciji. Luka Modrić je za Kraljevski klub odigrao korektnih 90 minuta.