[VIDEO] Osijek uvjerljiv u Koprivnici, Rijeka slavila u Varaždinu

Rožman

U utakmici deset kola HT Prve lige Osijek je u Koprivnici nadigrao Slaven Belupo s 4:0 (3:0).

Bijelo-plavi su pod vodstvom privremenog trenera Ivice Kuleševića do uvjerljive pobjede stigli golovima Antonia Mancea, Mirka Marića, Ukrajinca Dmitra Lope u prvom poluvremenu te Mile Škorića u nastavku dvoboja.

Rijeka je s 2:0 slavila na gostovanju u Varaždinu, a pogotke su postigli Joao Escoval i Tibor Halilović u prvom dijelu.

Simon Rožman, novi trener HNK Rijeka, prvu utakmicu pratio je, zbog suspenzije zarađene u Sloveniji, na tribinama i s puno emocija proslavio dva gola koja su bijelima donijela tri boda.

“Treba čestitati igračima na pobjedi, na teškom gostovanju i teškom terenu. Dečki su pokazali kvalitetu i želju, pripremili smo još pet, šest situacija za gol, šteta što nismo postigli još poneki, rekao je Rožman nakon prvog slavlja.

Dinamo je u petak deklasirao Lokomotivu rezultatom 4:0, golovima Kadziora, Olma, Oršića i Gavranovića.

U nedjelju Gorica gostuje u Zaprešića kod Intera (15.30 sati), a Istra 1961 je domaćin Hajduku (19 sati).