[VIDEO] Prvi poraz Gračanovih izabranika u kvalifikacijama za Euro

MFK Karvina

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je na gostovanju kod Češke svoj prvi poraz u kvalifikacijskom ciklusu za Europsko prvenstvo.

Domaćin je slavio s 2:1, iako su izabranici Nenada Gračana u prvom ogledu slavili s uvjerljivih 5:1.

Česi su poveli nakon 13 minuta igre, kada je Lischka mrežu zatresao glavom nakon udarca iz kuta, a na isti je način uzvratio Ćaleta-Car u 63. minuti susreta, za poravnanje na 1:1.

Odlučujući se trenutak naposljetku zbio u 71. minuti, kada je Trubač prošao kroz sredinu hrvatske obrane i poslužio Hašeka, koji s lijeve strane kaznenog prostora pogađa bližu stranu.

Sljedeću utakmicu Hrvatska U-21 igra već u utorak, 27. ožujka, kada u Velikoj Gorici dočekuje Moldovu. Euro će izravno izboriti samo pobjednici skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije u dodatne kvalifikacije.