Rakitić, Xavi, Foto FC Barcelona Miguel Ruiz

Rakitić, Xavi, Foto FC Barcelona Miguel RuizNogometaši Barcelone odigrali su još jednu prijateljsku pripremnu utakmicu za novu sezonu, a svoje prve minute za Katalonce dobio je i hrvatski veznjak Ivan Rakitić, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena. Baš kao i mladi Alen Halilović, kojem je ovo druga utakmica u dresu Barce.

Rakitić je ušao umjesto klupske legende Andresa Inieste, a odigrao je na poziciji središnjeg veznog igrača, dok je Halilović u igru ušao umjesto Adama Traorea te je igrao na poziciji desnog ofenzivnog krilnog igrača.

Nicu je u 21. minuti iz penala u vodstvo doveo Dario Cvitanich, Argentinac o kojem se svojevremeno pričalo kao o novom hrvatskom reprezentativcu, dok je poravnao kapetan Barcelone Xavi, također s bijele točke, 20-ak minuta prije kraja.

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić osigurao je svom Wolfsburgu neriješeni ishod u prijateljskom susretu s Cardiff Cityjem. Susret je završio 3:3, a posljednji pogodak zabio je Olić, sedam minuta prije kraja. Hrvatski reprezentativac na terenu je proveo svih 90 minuta, dok Ivana Perišića u dresu Vukova neće biti dulje vremena zbog oporavka od ozljede i operacije ramena.

U listu strijelaca upisao se i mladi hrvatski U-21 reprezentativac Josip Radošević, koji je u sudačkoj nadoknadi zabio za konačnih 2:0 Napolija protiv grčkog PAOK-a. Na terenu je proveo posljednjih pola sata.

Prema informacijama iz Njemačke, hrvatski reprezentativac Ante Rebić trebao bi ovih dana napustiti Fiorentinu te se priključiti novom njemačkom drugoligašu Leipzigu, na posudbi. Rebić nije bio zadovoljan tretmanom kod trenera Montelle, a u novoj sredini ga čeka vlasnik Red Bulla Dieter Mateschitz, koji od ovog kluba u naredih pet godina misli napraviti konkurenta za vrh prve njemačke Bundeslige, barem kako navodi u tamošnjim medijima. (Foto: Miguel Ruiz/FCB)