[VIDEO] Rijeka preokretom do polufinala Kupa, Lokosima presudilo isključenje Uzunija

Bišćan, NK Rijeka

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 2:1 u utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske. Rijeka je do plasmana u polufinale stigla u preokretom u nastavku. Lokomotiva je bila bolja u prvom poluvremenu, a Rijeka u drugom, čemu je kumovalo i isključenje Uzunija u završnici prvih 45 minuta…

Igrač Lokomotive zaradio je izravni crveni karton zbog oštrog starta na Lončaru, a igrača više na terenu Rijeka je uspjela naplatiti u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo u 19. minuti, nakon ubačaja Lecjaksa u peterac Dejan Radonjić pogađa glavom.

Lecjaks je u 54. minuti pokušao izbiti jednu loptu, ona se nesretno za domaćina, a sretno za Rijeku izbila prema golu Lokomotive. Heber je primio loptu i lijepim udarcem lijevom nogom poentirao za izjednačenje.

Desetak minuta kasnije Kvržić je sjajno proigrao Gorgona, koji je odlično pogodio za pobjedu Rijeke.

“Dva različita poluvremena. Glavni razlog je naravno isključenje igrača Lokomotive. Do tog trenutka utakmica je bila izjednačena, Lokomotiva je bila u velikoj prednosti za taj gol i teško bi bilo doći do pobjede da smo ostali s istim brojem igrača na terenu,” ustvrdio je Igor Bišćan nakon važne pobjede u Kranjčevićevoj.

“S druge strane odlično smo reagirali, pametnom igrom smo iskoristili igrača više, stvarali šanse i kvalitetno probijali njihov blok. Mislim da smo zasluženo prošli u polufinale i jako sam sretan. Dečki su se vratili iz minusa još jednom pokazali su karakter,” prenosi NK Rijeka.

Nogometaši Intera pobijedili su u Zaprešiću Vinogradar s 3:0 te tako izborili polufinale Kupa. Pogotke za domaćine postigli su Andrić i Muhar u poluvremenu te Bosec u drugom poluvremenu. Pobjeda domaćina nije došla u pitanje unatoč isključenju Brezoveca već u 32. minuti utakmice, zbog drugog žutog kartona.

Ostala dva polufinalista bit će poznata u srijedu kada će Osijek ugostiti Hajduk od 17 sati, a Dinamo biti domaćin Slaven Belupu od 19.30 sati.