Slaven Bilic, Besiktas

Slaven Bilic, BesiktasBivši hrvatski nogometni izbornik, Slaven Bilić, pobjednički je krenuo u prvenstvo na klupi turskog velikana Bešiktaša. Nakon neuspješne gotovo jednogodišnje ruske avanture u moskovskom Lokomotivu, Bilić je prije početka nove sezone stigao u Istanbul pa iako je na pripremama zaredao sa slabijim rezultatima u prvom kolu je stigao do vrijedne pobjede protiv čvrstog i kvalitetnog Trabzonspora rezultatom 2:0.

Početni rezultat na semaforu bio je sve do 75. minute kada je otpor suparnik slomio Sahan, dok je na konačnih 2:0 postavio Gökhan Töre, devet minuta prije samog kraja.

U ponedjeljak navečer svoj susret prvog kola igra Konyaspor Roberta Prosinečkog.

Nogometna akcija krenula je i u španjolskoj Primeri, a u teško izborenoj pobjedi madridskog Reala protiv Betisa participirao je s punom minutažom i hrvatski reprezentativac Luka Modrić, koji je osim sudjelovanja u akciji za pobjednički pogodak zaslužio i žuti karton. Gosti su iznenađujuće poveli već u 14. minuti preko Moline, ali je u 26. minuti na asistenciju Isca precizan Francuz Benzema.

Muke domaćih na Santiago Bernabeu trajale su sve do 86. minute, kada sjajni veznjak Isco, koji je pred početak ove sezone stigao iz Malage, postiže pobjednički pogodak za Real. Barcelona je na otvaranju prvenstvene sezone pred svojim navijačima demolirala Levante s čak 7:0.