[VIDEO] Španjolci do vrha napunili mrežu svjetskih viceprvaka i Vatrenima nanijeli najteži poraz u povijesti!

Špa - HRV

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je na gostovanju u Elcheu. Španjolska je svjetskim viceprvacima nanijela najteži poraz u povijesti te je na kraju slavila s nevjerojatnih 6:0.

Golove za domaćine zabili su Saul Niguez, Marco Asensio, Rodrigo, Sergio Ramos i Isco, dok se u listu strijelaca upisao i naš vratar Lovre Kalinić, nakon što se lopta od njegovih leđa odbila u mrežu.

Izabranici Zlatka Dalića vrlo su dobro otvorili susret te zaprijetili Rakitićevim udarcem iz daljine, sjajnom šansom Santinija te izuzetnom prilikom Perišića. No, lopta nije htjela u španjolski gol.

Nakon 20 minuta teren je zbog ozljede morao napustiti Vrsaljko, na njegovo mjesto ušao je Rog i nakon toga sve je krenulo nizbrdo. Saul Niguez je glavom u 24. minuti iskoristio ubačaj Carvajala i nepažnju naše obrane. Asensio je u 33. sjajno poentirao iz daljine, a slično je zabio i dvije minute kasnije, uz ‘malu’ pomoć našeg vratara. U nastavku nije to izgledalo ništa bolje i težak poraz bio je neminovan.

“Odigrali smo odličnih 20 minuta, imali smo tri stopostotne šanse. No, nakon toga smo nestali s terena. Nije bilo ni duela, ni agresije…”

“Bio je to raspad sistema! Razbili su nas! Čestitke protivniku, a za nas jer ovo velika pouka. Moramo znati da imamo problem. Ne možemo se uvijek vraćati nakon primljenih golova kao na Svjetskom prvenstvu. Primili smo šest golova, no, što je tu je, moramo vidjeti što dalje,” rekao je Dalić odmah nakon najtežeg poraza u povijesti.

Jubilej Ivana Rakitića

Hrvatski dokapetan je protiv Španjolske upisao svoj stoti nastup za Hrvatsku te je prije početka utakmice upriličena svečana predaja prigodnih darova. Rakitić je u 100 nastupa – kroz 11 godina – postigao 15 pogodaka te bio jedna od ključnih karika u mnogim hrvatskim uspjesima, posebno na putu prema svjetskom srebru u Rusiji.

Drugi nastup u Ligi nacija Hrvatska ima 12. listopada u Rijeci, na praznoj Rujevici, protiv Engleske.

Liga nacija, Skupina A4
ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 6:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 – Niguez (24′), 2:0 – Asensio (33′), 3:0 – Kalinić (35′ – ag), 4:0 – Rodrigo (49′), 5:0 – Ramos (57′), 6:0 – Isco (70′)

Španjolska: De Gea, Gaya, Nacho, Ramos, Carvajal (75′ Azpilicueta), Busquets (59′ Rodri), Niguez (65′ Thiago), Ceballos, Isco, Asensio, Rodrigo. Izbornik: L. Enrique.

Hrvatska: Kalinić, Pivarić, Vida, Mitrović, Vrsaljko (20′ Rog), Brozović (62′ Pjaca), Rakitić, Perišić, Modrić, Kovačić, Santini (71′ Livaja). Izbornik: Z. Dalić.