[VIDEO] Vatreni u Varaždinu prvi puta poraženi od neke afričke ekipe

Varaždin, Vatreni

U prijateljskoj utakmici odigranoj u Varaždinu hrvatska nogometna reprezentacija upisala je prvi poraz od neke afričke reprezentacije, Tunis je slavio rezultatom 2:1.

Tunis je poveo u 16. minuti golom Badrija, izjednačio je Bruno Petković početkom nastavka, a pobjedu gostima osigurao je Sliti u 70. minuti, iz penala kojeg je skrivio Vida.

Dalić je u prvom poluvremenu eksperimentirao s trojicom u posljednjoj liniji ispred Sluge i nije to dobro izgledalo. U nastavku su između ostalih s klupe ušli Brozović, Perišić i Modrić, Vatreni su bili konkretniji, ali nisu zaslužili bolji rezultat protiv ekipe koja je u posljednjoj fazi priprema za Afrički kupa nacija.

Vatreni odlaze na zasluženi odmor, osim Halilovića, Benkovića, Brekala i Vlašića, koji s U-21 reprezentacijom odlaze na Europsko prvenstvo u San Marino.

Hrvatska: Sluga, Benković, Lovren (46′ Bartolec), Vida, Melnjak, Pašalić (70′ Modrić), Badelj (55′ Brozović), Kovačić (55′ Perišić), Brekalo (58′ Halilović), Kramarić (63′ Caktaš), Petković. Izbornik: Z. Dalić.

Odigrane su i dvije utakmice u našoj kvalifikacijskoj skupini za Euro.

Azerbajdžan Nikole Jurčevića teško je stradao do Slovačke (1:5), golovima Lobotke, Kucke, dvostrukog strijelca Hamšika i Hančka, dok je Mađarska kod kuće s minimalnih 1:0 svladala Wales. Čovjek odluke bio je Patkai, koji je u Budimpešti presudio i Hrvatskoj.

Svjetske viceprvake u rujnu očekuje nastavak kvalifikacija i to na dva gostovanja, u Slovačkoj i Azerbajdžanu.