[VIDEO] Večer za pamćenje na Maksimiru: Bjeličin ‘plavi stroj’ deklasirao Atalantu, hat-trick Oršića

Dinamo, Maksimir

Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su natjecanje u Skupini C Lige prvaka uvjerljivom domaćom pobjedom nad talijanskim predstavnikom, Atalantom iz Bergama.

Prekrasnu maksimirsku večer najavio je Leovac pogotkom iz blizine na centaršut Stojanovića nakon samo deset minuta igre, a na 2:0 povisio je Oršić preciznim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 31. minuti, na povratnu loptu Leovca. Bile su to fenomenalne akcije hrvatskog prvaka…

U 42. minuti Ademi glavom vraća loptu prema Oršiću, koji je posprema u mrežu za 3:0, da bi u nastavku Oršić upotpunio svoj hat-trick na asistenciju Theophile-Catherinea u 68. minuti.

Briljantno je trener Dinama Nenad Bjelica pripremio utakmicu, promijenio sustav igre i u potpunosti nadmudrio i nadigrao suparnika, prošle sezone treću ekipu talijanskog prvenstva. Fantastična je bila cijela momčad, spektakularnim intervencijama istaknuo se i Livaković i ovo je zaista bila večer za pamćenje Plavih, pred krcatim tribinama rasprodanog Maksimira.

U redovima Atalante drugo je poluvrijeme odigrao Mario Pašalić.

Druga utakmica prvog kola Skupine C završila je gostujućom pobjedom Manchester Cityja nad Šahtarom iz Donecka (3:0), a u drugom kolu Modri odlaze na noge upravo aktualnom engleskom prvaku. Taj je ogled na rasporedu 1. listopada u 21 sat.