[VIDEO] Zadrani u derbiju s Cibonom do ‘najslađe’ pobjede: Kontrolirali su utakmicu od početka, nismo bili pravi!

Tornado, Foto Zadar, Zvonko Kucelin

U veliko hrvatskom košarkaškom derbiju u 19. kolu regionalne ABA lige Zadar je pred svojim navijačima svladao Cibonu.

Gosti su u prvoj dionici primili već 29 poena, a na poluvremenu su bili u zaostatku 12 koševa (47:35). Zadrani su u trećoj dionici još dodatno povećali svoju prednost, a iako su Vukovi u završnici uspjeli zaprijetiti, nisu ugrozili veliko slavlje domaćina.

Knowles s 19 i Ivanov s 18 poena predvodili su Zadar, dok se u dresu Cibone istaknuo tek Zadranin Luka Žorić s 20 koševa.

”Čestitke Zadru na zasluženoj pobjedi. Kontrolirali su utakmicu od početka. Mi nismo bili pravi. Na momente je utakmica bila jednosmjerna, slična onoj 2015. godine kada je Zadar pobijedio Cibonu. Raduju me moji momci koji su pokazali karakter i energiju koju su trebali nametnuti od početka. To treba uzeti kao pouku za dalje”, izjavio je nakon utakmice strateg Cibosa Ante Nazor, koji je dio svoje trenerske karijere proveo na Višnjiku.

“Nismo imali rješenja za Knowlesa i Ivanova. Lagano su dolazili do poena na što moramo poraditi u budućnosti. Mi smo trebali tražiti samopouzdanje u obrani uz koji skok više”, zaključio je Nazor.

“Veći dio utakmice smo igrali slabo. Dozvolili smo protivniku da kontrolira susret. Samo smo posljednjih pet minuta igrali dobro. Imali smo loš šut za tri, a s takvim postotkom se ne može dobiti u gostima,” dodao je razigravač Cibone Branislav Ratkovica.

Zadar idućeg ponedjeljak gostuje kod Crvene zvezde, Cibona u nedjelju dočekuje Igokeu, dok je Cedevita u subotu gost u crnogorskom Baru kod Mornara. (Foto: Zaadar, Zvonko Kucelin)

KK Zadar: Knowles 19, Bašić 5, Vladović 5, Ivanov 18, Jelenković , Krajina , Vuković 5, Brzoja 14, Špralja 2, Erslan, Božić 7

KK Cibona: Bilinovac 6, Uljarević 6, Ratkovica, Geramipoor 4, Žorić 20, Ćorić, Gilbert 6, Novačić 9, Bošnjak, Rozić 10, Ljubičić, Tomas 12