[VIDEO] Žižić u rookie NBA sezoni ipak ostao bez prstena, Warriorsi ‘pomeli’ Cavse

Žižić, Perišić

Spletom okolnosti Ante Žižić je u svojoj rookie sezoni iz Bostona preselio u redove Cleveland Cavaliersa te je preko Celticsa i stigao do finala NBA lige.

U velikoj završnici ponovno je slavio Golden State, koji je do obrane naslova prvaka stigao bez izgubljene utakmice.

Warriorsi su u četvrtom dvoboju upisali gostujuću pobjedu s uvjerljivim rezultatom 108:85.

Susret je bio odlučen i prije same završnice pa je priliku dobio i Žižić, koji je za dvije minute na terenu ubacio četiri poena (2/2), uz jedan skok.

Ante je u svojoj prvoj NBA sezoni odigrao 32 utakmice u regularnom dijelu te osam u doigravanju. U prvom dijelu sezone u prosjeku je igrao 6,7 minuta te je bilježio 3,7 poena i 1,9 skokova. U playoffu je u prosjeku na terenu bio 2,9 minuta, uz 1,6 poena i 0,8 skokova.

Rekordnu partiju upisao je u travnju protiv New Yorka kad je ubacio 20 poena, uz sedam skokova.

MVP finala je Kevin Durant, koji je u posljednjem susretu upisao 20 poena, 12 skokova i deset asistencija. LeBron James je u vjerojatno svojoj posljednjoj utakmici za Cleveland postigao 23 poena, uz sedam skokova i osam asistencija.