Vukovi deklasirali Zadrane u Draženovom domu: Izdominirali smo ih u svakom smislu – to je košarka

KK Cibona, Velić

U drugom kolu HT Premijer lige, u najvećem derbiju hrvatske košarke, Cibona je u Draženovom domu svladala Zadar s uvjerljivih 90:71 (26:26, 21:18, 29:17, 14:10).

Najefikasniji u redovima Cibone bio je Ivan Novačić s 21 poenom, Mate Vucić je dodao 17, a Shane Gibson i Matic Rebec po 12 poena.

“Igrali smo jako dobro. Prvo poluvrijeme dobro napadački, međutim, u onim trenucima kad smo imali plus pet, šest nismo imali promjenu ritma i vraćali smo Zadar u egal. Drugo poluvrijeme je to sve bilo puno bolje, poglavito u obrani gdje smo primili 21 poen.. Iz te obrane smo imali dosta laganih poena, otvorili smo ih kroz pick igru na Farra i Fundića i jednostavno smo drugo poluvrijeme izdominirali u svakom smislu. Taj sam rezultat nije toliko bitan koliko me raduje ta energija, to jedno zajedništvo i čitanje igre koje smo imali. Na kraju krajeva i 12 osvojenih lopti, dominacija u skoku – to je košarka. Nekad uspijete u tome, nekad ne, ali generalno mislim da smo apsolutno izdominirali drugo poluvrijeme. Tek je početak sezone, imamo još puno za raditi,” analizirao je trener Cibone Ivan Velić.

Kod Zadra su predvodili Gregory Allen s 19 koševa, te Stefan Fundić s 12 poena.

“Prvenstveno čestitke Ciboni. Zaista su nas nadigrali. Ušli smo loše u defenzivnom dijelu i to je odmah na startu razigralo protivnika. Poslije smo našli ritam, napadački to nije loše izgledalo, ali nismo imali disciplinu da lopta ide s jedne strane na drugu što nam je bio zaštitnički znak. U ludosti nam je izgubljeno 22 lopte i to na polje protivnika da zabija lagane poene i to se odrazilo tako da smo u drugom poluvremenu doživjeli totalni kolaps. Drugo poluvrijeme je bilo noćna mora. Kad obrana ne funkcionira i kad uđeš tako u izgubljene lopte onda je to jedan narušen ritam koji je teško vratiti. Ovo se sigurno ne smije ponoviti,” iskren je bio Ante nazor, strateg gostiju.

(Foto: KK Cibona)